Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-T4330-B - słuchawka nie łączy się z bazą

Jacck 25 Paź 2004 08:57 2270 5
  • #1 25 Paź 2004 08:57
    Jacck
    Poziom 26  

Klient kupił takie cos na giełdzie. Stara czarna cegła z sekretarką na małe kasety. Mówi że miało być sprawne ale nie działa. Okazało się że zasilacz 12V który dostał ma odwróconą biegunowość w stosunku do tego co było w zasilaczu oryginalnym. Po przecięciu kabla i przulutowaniu w drugą stronę baza zaczęła (chyba) normalnie działać. W każdym bądź razie jest sygnał centrali w głośniku, kręci kasetką od sekretarki, wyświetlacz się świeci itp.
    Pojawił się problem z słuchawką która się nie włączała.
    Okazało się że bateria miała ok. 2,4V. Po podładowaniu baterii na zewnętrzym zasilaczu słuchawka się włącza, ale przez ok. 2 sek. słychać tylko szum w głośniczku a następnie pojawiają się trzy piknięcia i milczy. Kładłem na bazie kilka razy, ale to nie pomaga. Druga sprawa, to nie zaświeca się w słuchawce żadna z 4 diód LED (są 2 zielone i 2 czerwone). Czy to normalne ? Jak po położeniu słuchawki powinna się zachowywać baza ? Czy logowanie słychawki jest sygnalizowane jakoś świeceniem/miganiem diód na bazie ?

0 5
  • #2 25 Paź 2004 09:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Paź 2004 10:01
    Jacck
    Poziom 26  

Ale jakiego sprawdzania i co można uwalić ???
    Akumulatorek ładowałem po odpięciu od słuchawki - więc nie widzę żadnego ryzyka. Akumulatorek po naładowaniu miał ok. 4.17V - wtedy go podłączyłem (sprawdziłem polaryzację na płytce drukowanej w środku słuchawki).

0
  • #4 25 Paź 2004 10:37
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Paź 2004 11:29
    Jacck
    Poziom 26  

No to faktycznie się nie zrozumieliśmy. Z zasilacza zasilam tylko bazę. Słuchawka daje oznaki życia tego typu że:
    - po wciśnięciu przycisku TALK przez ok 2-3 sekundy słychać szum (jak w niedostrojonym radiu FM)
    - po tym czasie słychać 3 krótkie piknięcia po których słuchawka milczy jak zaklęta.
    Nie zaświecają się natomiast ani nie migają diody LED w słuchawce.

0
  • #6 02 Lis 2004 10:23
    Jacck
    Poziom 26  

Udało mi sie uzyskać połączenie słuchawki z bazą. Po wygrzaniu toru radiowego w słuchawce i przelutowaniu filtrów słuchawka łączy się z bazą, ale żeby zalogowała się do bazy trzeba nacisnąć przycisk "Intercom/In use" na bazie przy słuchawce leżącej na stykach. Bez tego nie loguje się automatycznie (może ten typ tak ma ?).
    Teraz mam problem z brakiem ładowania baterii.
    Układ ładowania znajduje się na pewno w bazie, ale nie namierzyłem dokładnie jego wszystkich elementów ponieważ jest to montaż dwustronny (przewlekany +smd) i trudno się połapać w połączeniach bez schematu. W ciemno sprzawdziłem prawie wszystkie tranzystory (w tym smd), diody i część rezystorów. Nie znalazłem nic uszkodzonego.
    Po położeniu słuchawki z rozładowaną baterią na bazę zapala się na czas ok. 1-3 sek dioda "Charge" na bazie i gaśnie. Prąd ładowania jest potem ok. 2mA (akumulatorek ma 300mAh) i nawet jak zostawię na kilka godz. to niewiele to daje.
    Czy zasilacz 300mA ma wystarczającą wydajność dla tego telefonu ?

No i okazało się po podłączeniu uniwersalnego zasilacza 12V/1A że ładowanie działa (i pali się dioda od ładowania !). Kupiłem na Allegro zasilacz 12V/500mA - mam nadzieję że wystarczy.

0