Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka do zabudowy BEKO DIN 5832 - pompka odplywu

[QQQ] 25 Lut 2011 15:29 2862 4
  • #1 25 Lut 2011 15:29
    [QQQ]
    Poziom 17  

rozmontowawszy pompkę wody w tejże zmywarce znalazłem w niej 2 plastykowe elementy które mogły ją blokować ( ale dość małe więc nie jestem pewien czy to ich wina ) i mam takie pytania

1. czy można sprawdzić samą pompkę ? ( na oznaczeniu jest 25W 230V ale ma 4 przewody zasilające ( czyżby 2 do stojana ? ) więc nie jestem pewien czy jej nie zniszczę sprawdzając

2. Jak sprawdzić jej działanie na sucho w zmywarce ? ( czyli bez dołączania wody- musiałem zdemontować pół kuchni aby ją wyjąc ;) łącznie z kranami itp więc może jest jakiś inny sposób aby to sprawdzić choćby to że silnik się kręci)

0 4
  • #2 25 Lut 2011 16:56
    And41x1
    Poziom 26  

Zmywarki zazwyczaj rozpoczynają pracę od wypompowania resztek wody z poprzedniego mycia.
    Jeśli włączysz zmontowaną zmywarkę, pompka włączy się na początku programu - również bez wody.
    Zapewne na pompce są cztery wyprowadzenia, ale to są dwa punkty. Łatwo to sprawdzisz miernikiem lub wzrokowo.

0
  • #3 25 Lut 2011 16:59
    [QQQ]
    Poziom 17  

hmm czyli to nie brzmi dobrze - powinna odpompować a nie pompuje - w międzyczasie podpiąłem ją pod sieć i właśnie włączyłem płukanie - czekam na rezultat ;/

0
  • #5 26 Lut 2011 08:25
    [QQQ]
    Poziom 17  

na szczęście to było tylko zablokowanie - pompka działa OK - THX all

0