Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie pilota Focus 2004

25 Lut 2011 16:16 3523 19
  • Poziom 8  
    Mam działającego pilota do Focusa 04 oraz pilota od starszego modelu. Wizualnie elektronika jest identyczna. Wiem, ze jest możliwe aby oba działały tylko ten starszy trzeba przestroić,tylko jak?
  • Poziom 10  
    W jakim aucie mają działać te piloty
  • Poziom 8  
    Chodzi o Focusa z 2004r 1.8 Tddi kombi

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Sprawdź co jest napisane na module GEM (np. 5WK4 8757a T83sa siemens 5WK4 8862/433,92 MHz ) ?
    Oraz na płytce działającego pilota (np. SIEMENS 433MHz 5WK4 725/8686 315MHz 5WK4 8025) i na płytce nowego pilota ?

Kodowanie:
    -wkładamy kluczyk do stacyjki
    -przekręcamy na pozycję 2 (zapłon) i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak w ciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegarka) zacznie świecić na stałe.
    -teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
    -terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.
  • Poziom 10  
    Zamknij wszystkie drzwi, aby w czasie programowania nie odzywały się różne brzęczyki.

Obróć włącznik zapłonu z położenia I w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.

Ustaw włącznik zapłonu w położeniu 0.

Rozlegnie się brzęczyk i zapali dioda LED, sygnalizując wejście w tryb zapamiętywania i możliwe jest programowanie nadajników.

W ciągu 10 sekund od poprzedniego kroku naciśnij dowolny przycisk na programowanym nadajniku, aż usłyszysz brzęczyk i dioda LED zacznie migać. Oznacza to, że nowy kod nadajnika został zaakceptowany.

Po każdym pomyślnym zaprogramowaniu nadajnika tryb zapamiętywania będzie przedłużany o kolejne 10 sekund, aż do czterech razy.

W celu zaprogramowania kolejnych nadajników powtórz czynność 5.

System wyjdzie z trybu zapamiętywania jeżeli włącznik zapłonu zostanie obrócony w położenie III, żaden nowy nadajnik nie zostanie zaprogramowany w ciągu 10 sekund lub po zaprogramowaniu czterech nadajników.

Przetestuj wszystkie zaprogramowane nadajniki, włączając i wyłączając funkcje zdalnego ryglowania i odryglowywania.
  • Poziom 8  
    Cztery razy przekrecam kluczyk, rozlega sie brzeczyk, dioda gasnie i za chwile mruga jak dawniej. Auto nie wchodzi w stan gotowosci do programowania
  • Poziom 10  
    Z opisu wynika że immobilizer nie akceptuje klucza. Czy auto odpala na tym kluczu?

Dodano po 2 [minuty]:

w pilocie są dwa układy: immo , zdalne otwieranie i zamykanie
  • Poziom 33  
    Trochę mnie zaintrygowałeś.Jakie dwa immo?Powiedz coś wiecej.Że zamykanie to rozumiem ale te immo mnie ciekawi.
  • Poziom 10  
    Fabryczny pilot ma immo i zdalne sterowanie zamka, chyba że jest to foka mk2 i ma tzw. scyzoryk
  • Poziom 33  
    Ale nadal nie wyjaśniłeś o co chodzi z tymi dwoma immo????
  • Poziom 10  
    "w pilocie są dwa układy: immo , zdalne otwieranie i zamykanie"

tu niema mowy o dwóch immo
  • Poziom 33  
    Wcześniej bym dał sobie rękę obciąć,że po słowie układy nie było dwukropka.Więc stąd moje pytanie o dwa immo.A tam na marginesie nie wiem czy pastylkę,kość immo można nazwać układem.Pewnie jakimś tam jest.
  • Poziom 10  
    Pisząc układy nie miałem na myśli elektroniki tylko dwa oddzielne urządzenia, a " układ wydechowy" to też układ choć niema elektroniki.
  • Poziom 33  
    No w pilocie do centralnego innego układu jak elektroniczny sie nie spodziewałem a wydechowego to już zupełnie :D
  • Poziom 8  
    Przekrecalem orginalnym kluczykiem w stacyjce 4 razy, ktory zamyka ,otwiera wszystko oraz odpala samochod. Ten drugi pilot, ktory chce przestroic mialem w kieszeni
  • Poziom 33  
    Jak to w kieszeni?To ten drugi jest zupełnie z innej bajki?Czyli od innego samochodu.To immo na pewno nie będzie działało a co do pilota to robiłeś tak jak jest napisane w instrukcji?To jest ten focus przed liftem?
  • Poziom 8  
    Moj focus jest z grudnia 2004 jeszcze w starszej obudowie(nie wiem na czym polega lift w focusie). TEN DRUGI PILOT, ktory mialem w kieszeni tez jest od focusa tylko od troche starszego.
    Nie moge zrozumiec dlaczego postepujac zgodnie z instrukja nie moge wprowadzic auta w stan gotowosci do programowania pilota.
    Pozniejsze programowanie bedzie realne jak to co wyzej nastapi.
  • Poziom 33  
    No widzisz możesz go nie zakodować.A czemu nie chce wejść to nie wiem.Coś pewnie źle robisz.
  • Poziom 10  
    Miałem ochotę pomóc ale kolega "xwit " łapie za słówka , a nie oto w tym temacie chodzi. Tak więc zostawię ten temat.
  • Poziom 33  
    Obraziłeś sie :D Widzisz te "słówka" są bardzo ważne bo zmieniają znaczenie całej wypowiedzi.Drugie pytanie:nie wiesz czy nie chcesz?Ja bym stawiał,że nie wiesz bo byś się przyznał do źle napisanego postu.A jakbyś wiedział to byś napisał.I kto tu kogo się czepia :?: