Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Współpraca kominka i pieca gazowego

lukape 01 Mar 2011 17:25 14868 38
 • #31
  Piotr77777
  Heating systems specialist
  Po co montować kotły gazowe, kominki z płaczem wodnym, kotły olejowe, miałowe jeśli jak zabraknie prądu to nie będzie działać.
  Montujmy piece na węgiel i zakładajmy grube rury stalowe wtedy bez prądu się obejdziemy.... Nie popadajmy w paranoje.
 • #32
  Brencik
  Level 26  
  Piotr77777 wrote:

  Montujmy piece na węgiel i zakładajmy grube rury stalowe wtedy bez prądu się obejdziemy.... Nie popadajmy w paranoje.

  Albo zacznijmy mieszkać w namiotach i rozpalać ogniska. Daruj sobie takie rady kolego, daleko nie zajdziesz takim postępowaniem.
 • #33
  Piotr77777
  Heating systems specialist
  Brencik wrote:
  Piotr77777 wrote:

  Montujmy piece na węgiel i zakładajmy grube rury stalowe wtedy bez prądu się obejdziemy.... Nie popadajmy w paranoje.

  Albo zacznijmy mieszkać w namiotach i rozpalać ogniska. Daruj sobie takie rady kolego, daleko nie zajdziesz takim postępowaniem.

  Czytaj ze zrozumieniem a nie po łebkach...
 • #34
  kabee84

  Level 24  
  Szczerze powiedziawszy temat jest dla mnie śmieszny. Klienta nie stać na wysokie rachunki za gaz, a stać go na montaż kominka z płaszczem wodnym.. Kolega jeszcze się nie nauczył, że jak się coś robi tanio (zakup kotła niekondensacyjnego z otwartą komorą spalania) to się później mści?
  Dlaczego nie szukamy przyczyn, tylko wciąż leczymy skutki?
  Zaczął bym od wymiany kotła na porządny kondensacyjny.
  Jeśli chcesz na siłę montować kominek, zrób to porządnie.
 • #35
  lukape
  Level 10  
  Odnośnie pompek i wymiennika czy GRUNDFOS pompa obiegowa do C.O. UPS 25-40 180 moze byc czy moze wystarczy z urlich co do wymienników czy sa jakies wymagania na allegro pełno tego np równiez urlich 30 płytowy za 259z

  Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

  Z tego co wiem to piece kondensacyjne nie są aż tak oszczędne jak sie niektórym wydaje. Mnóstwo jest na necie artykułów które sugerują aby taki wydatek rozsądnie przemyśleć bo oczekiwania mogą przerosnąć rzeczywistość. Jak już pisałem wcześniej żonka pracuje w praktikerze i piec który mamy równiez kupiliśmy po baaaaardzo dużym rabacie 2000 mniej bez kuitu. Druga sprawa to taka iz dam se reke uciąc ze ty równiez kabee84 niejednokrotnie popełniłes błąd bo nie na wszystkim sie znasz, bo nie było czasu na przemyslenia, bo nie było kasy zeby zainwestowac, bo było mnóstwo przeciwności o których nie wiedziałes a pojawiły sie w trakcie, bo ktoś ci doradził tak a inny doradzał jeszcze inaczej.
  W moim przypadku było akurat tak ze nie trafiłem do końca z ogrzewaniem bo jak mieszkałem z rodzicami to po prostu odkręciłem kaloryfer i ciepełko było i już.
  Druga sprawa jest taka ze osobiście uważam ze lepiej mieć dwa niezależne źódła ciepła niż jedno które wcale nie gwarantuje mi aż takich oszczędności bynajmniej opierajac sie na informacjach z internetu
  Trzecia to taka iż od dwóch lat jak się wprowadziłem to może z dwa razy nie było prądu dłużej niż godzinę a jestem podłączony do lini napowietrznej która teoretycznie jest narażona bardziej na awarie niż ta w glebie, gazu tez nie zakręcili mi ani razu
  Co do kosztów związanych z inwestycja kominkowa to wiem ze nie jest to małe przedsięwzięcie ale jak już pisałem piec kondensacyjny dla mnie odpada a pieca na wegiel nie mam gdzie wsadzic chyba ze w miejsce kominka.Rachunki za ogrzewanie muszą spaść.
  Odnośnie montażu kominka moja obecność na tym forum jest świadectwem tego ze chce to zrobić dobrze drążąc temat i słuchając porad bardziej doświadczonych
 • #37
  kabee84

  Level 24  
  Brencik wrote:
  http://www.tanie-ogrzewanie.pl/pl/poradniki_abc/98.html i wszystko w temacie kotłów kondensacyjnych.


  Trzeba przyznać, że jest to jeden z mądrzejszych artykułów dostępnych w sieci.
  Dlatego też, nigdzie i nigdy nie polecam kotłów kondensacyjnych na mieszkania 50-60m2. Kociołek kondensacyjny ma sens przy mieszkaniach/domach od 90-100m2. Według wyliczeń na ww. stronce internetowej, koszt inwestycji (wyliczenia z 2008r.) zwróci się po około 5 latach CZYLI JEST SENS.
  Kotły mają żywotność 7 (Ulrich i jemu podobne) do 15 lat - ale grzejniki więcej. Inwestując porządnie raz, mamy spokój na długi okres czasu.

  Wszystkie nowoczesne energooszczędne źródła energii są niskotemperaturowe. To również przemawia, aby na etapie budowy, przygotować nową instalację grzewczą do niskich temperatur.

  Ponadto, po to jest pogodówka, żeby obniżać temperaturę zasilania względem temperatury zewnętrznej. Daje nam to taki efekt, że w takich miesiącach jak październik, listopad, marzec, kwiecień oraz do podgrzewania c.w.u kocioł osiąga maksymalną sprawność (te katalogowe 100kilka procent)

  NIKT MI NIE WMÓWI, ŻE KOCIOŁ KONDENSACYJNY ZUŻYWA TYLE SAMO GAZU CO ZWYKŁY (no chyba że ktoś ma wszędzie grzejniki 21/600x400...)

  lukape: i tak zrobisz jak uważasz, więc po co się pytasz? Kupisz najtańszy wymiennik, najtańszą pompę (najlepiej klasy energetycznej "E" - Ulrich... bo jest tania) i za kilka lat będziesz kupował to samo.

  I morał na koniec. Mnie osobiście nie stać na kupowanie tanio. Albo robię coś porządnie (czyli płacę) albo wcale. Dlatego nie mam domu, tylko mieszkanie w bloku. Wolę mieszkać na 40m2 niż mieć 150m2 których nie będę w stanie utrzymać. A jak już dorobię się tych 150m2 to na dzień dzisiejszy zrobiłbym sobie porządnie ogrzewanie gazowe, płacił rachunki w zimie po 400-500zł i śmiał się z wszystkich najmądrzejszych, kupujących pompy na allegro i dosypujących groszek do zasobnika.
 • #38
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Brencik wrote:
  http://www.tanie-ogrzewanie.pl/pl/poradniki_abc/98.html i wszystko w temacie kotłów kondensacyjnych.


  Nie do końca jest to prawdą, albo raczej prawdą nie jest, na temat opłacalności.
  Moje wyliczanki:
  - kocioł atmosferyczny MiniMax firmy Termet to koszt 2200 PLN
  - kocioł z zamkniętą komorą spalania z allegro,np. MiniMax turbo firmy Termet, to koszt 2600 PLN
  - kocioł kondensacyjny Windsor firmy Termet to koszt 3550 PLN
  W większości sklepów instalacyjnych, ceny bardzo podobne.

  Jaka więc różnica i kiedy się zniweluje zakup ? Uważam, że nie ma się co zastanawiać i wiele liczyć.
 • #39
  lukape
  Level 10  
  Dobra myślę ze temat jak dla mnie został już wyjaśniony. Dzięki wszystkim za wypowiedzi- zamykam temat