Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Otwieranie biznesu serwis komputerowy

bryzaaaaaa 25 Feb 2011 17:29 1967 2
    bryzaaaaaa
    Level 19  
    Witam.
    Nie wiem czy to ten dział, ale rozwinę temat tutaj.
    Chce otworzyć serwis komputerowy.
    Miejsce pracy mam(mały garaż lub większy)
    Co do naprawy komputerów to raczej jako całokształt, naprawa płyt głównych, czyszczenie, modernizacja, naprawa dysków twardych, napędów optycznych itd dotyczy się to samo laptopów.
    Moje pytania:y
    W co się zaopatrzyć otwierając taka działalność chodzi co potrzebne by diagnozować naprawiać itd.
    Do otwarcia firmy plusy są takie że wynajem mam za darmo gdyż mam puste garaże oraz kolejny plus tego że mam obszerną wiedze na temat każdego rodzaju komputerowego i mam w tym rękę.
    Co zrobić by zdobyć klientów i jakie stawki?
    Pozdrawiam
    Spacewalker
    Level 33  
    Serwis w garazu? No tym raczej klienta nie zdobędziesz. Jesli masz wiedzę na temat elektroniki, optyki, hardwaru to chyba masz tez wiedze na temat uzywania multimera, badania lasera, kalibracji , lutowania itp ....a co za tym idzie, umiejętnośc posługiwania się takimi o to urządzeniami ....a co za tym idzie ...wiesz jakie mierniki, i inne akcesoria Ci są potrzebne. Bo haslo - mam wiedzę na temat tranzystora, i wiem jak się lutuje " cyna + lutownica" a dostajesz do zrobienia i nie potrafisz utrzymac bo ręce Ci się trzęsa. Z drugiej storny nie trzymał bym raczej w garazu maszyny do rebalingu BGA, co najwyzej kompresor do przedmuchania brudnych wałow w drukarce.
    bryzaaaaaa
    Level 19  
    umiejetnosci mam, chodzi o to czy taka działalność otworzyć w garażu czy bardziej w mieszaniu gdzie mam np: duży pusty pokój?