Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1510- jak zabrać się do serwisu urządzenia?

john2377 25 Lut 2011 18:33 1194 2
 • #1 25 Lut 2011 18:33
  john2377
  Poziom 14  

  Witam. Chcę przeprowadzić konserwację w/w urządzenia. Czy może mi ktoś powiedzieć, od czego zacząć? Które śruby odkręcić (w kolejności) i jakie smarowidła zastosować do rolek od przesuwu papieru i listwy skanującej?
  Z góry dziękuję, a jeśli zły dział, proszę o przesunięcie do właściwego.

  0 2
 • #2 25 Lut 2011 18:59
  pitbaw
  Poziom 21  

  Najpierw odkręcasz boczne śruby - po 2szt z lewej i prawej. Ściągasz te boczne plastiki, odkręcasz skaner, wypinasz białą taśmę skanera i go zdejmujesz.
  To tak na wstępie. Rozbierając skaner uważaj abyś nie zgubił tych małych wałeczków które są w skanerze.

  Ale tak może na początek powiedz czy masz wszystkie narzędzia - bo dojdziesz do pewnego etapu i się okaże że nie masz np. jakiegoś rozmiaru torx'a i staniesz na 1 śrubce i "bombka".
  Druga sprawa... coś się dzieje z urządzeniem? Czy tak po prostu z własnej ciekawości chciałeś wyczyścić?
  Bo jeśli w środku jest zachlapana tuszem.... no to czeka cię sporo pracy, aby urządzenie było naprawdę dobrze i dokładnie zrobione.

  0
 • #3 26 Lut 2011 00:24
  john2377
  Poziom 14  

  Jeśli chodzi o narzędzia do demontażu, to 3 lata temu zaopatrzyłem się we wszystkie możliwe końcówki do śrub, nie licząc imbusów ;). Więc odkręcę wszystko co się da.
  Istotnie, w okolicy pojemników z tuszem jest trochę zachlapań tuszem, ale nie to jest powodem konserwacji. Od kilku miesięcy skaner piszczy "niemiłosiernie", czyli smarowanie jest koniecznością. Chyba, że przy okazji wyjdzie jeszcze coś więcej (mam nadzieję, że nie). I spodziewam się sporej ilości kurzu.
  Dzięki za informację, od czego zacząć. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czym to nasmarować? Czy ten smar jest do kupienia tylko w firmowym sklepie, czy też w ogólnym ze smarami?

  0