Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 37PF9731D/10 - namieszane w trybie serwisowym.

25 Lut 2011 18:36 2836 4
 • Poziom 15  
  Po kolei - Philips, model jak w tytule. Pracował z matrycą Sharp, która uległa uszkodzeniu. Po zmianie matrycy na LC370WUN obraz był zbyt jasny, przy praktycznie zerowym kontraście. Po wejściu do trybu serwisowego, spróbowałem zmienić kod matrycy na 114
  (był - o ile pamiętam, 087, niżej był podany typ matrycy Sharpa). Po zapamiętaniu ustawień i restarcie tv - nie ma podświetlenia, fonia/przełączanie funkcji jest ok.
  Oczywiście teraz, gdy nic nie widzę na ekranie, jakakolwiek ingerencja jest już niemożliwa.

  Mój błąd - co przyznaję z odrobiną wstydu, że nie poszukałem dokładniej, jaki kod powinienem wpisać - choć jak na razie do tej pory go nie znalazłem, więc nie mam pojęcia..

  Pytanie brzmi - w jaki sposób uruchomić tego Philipsa? Czy jest jakiś reset? Na płycie? Z pilota? Czy pozostaje wyłącznie wgranie nowego softu..?
  TV ma z boku wejście USB - w razie czego pokuszę się o wymianę - o ile ktoś podpowie, gdzie szukać opisów tej operacji.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Można to zrobić "po ciemku". Należy użyć innego kodu serwisowego. Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Dzięki, że dajesz mi nadzieję. Czy jest szansa na zdobycie tegoż? Bo - przyznam - nie bardzo wiem, gdzie szukać..
  edit - poradziłem sobie.

  W tym modelu, w przypadku podobnego namieszania z matrycą, wystarczy wpisać z pilota 062598, wcisnąć MENU i podać kod matrycy - dla mojego Sharpa to 087.
  Czyli wróciłem do początku, teraz zaś będę szukał kodów dla mojej matrycy.
 • Poziom 15  
  Próbowałem...i wielu innych też - pokusiłem się o zmianę firmware. Poszło bez kłopotu, choć jest stare - z 2007 roku, a nowszego nie ma na oficjalnej stronie Philipsa.
  Ale oczywiście przekombinowałem i wklepałem kod matrycy SD - przez pomyłkę. Teraz TV zmarł i nie wstaje. Świeci sobie zieloną, ale nic więcej się nie dzieje, płyta się nie uruchamia. Jutro pokombinuje z czyszczeniem eproma..choć znalazłem na płycie tylko 24c01. Mam nadzieję, że to ten - choc straszne toto maleństwo..