Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 37PF9731D/10 - namieszane w trybie serwisowym.

25 Lut 2011 18:36 2836 4
  • Poziom 15  
    Po kolei - Philips, model jak w tytule. Pracował z matrycą Sharp, która uległa uszkodzeniu. Po zmianie matrycy na LC370WUN obraz był zbyt jasny, przy praktycznie zerowym kontraście. Po wejściu do trybu serwisowego, spróbowałem zmienić kod matrycy na 114
    (był - o ile pamiętam, 087, niżej był podany typ matrycy Sharpa). Po zapamiętaniu ustawień i restarcie tv - nie ma podświetlenia, fonia/przełączanie funkcji jest ok.
    Oczywiście teraz, gdy nic nie widzę na ekranie, jakakolwiek ingerencja jest już niemożliwa.

Mój błąd - co przyznaję z odrobiną wstydu, że nie poszukałem dokładniej, jaki kod powinienem wpisać - choć jak na razie do tej pory go nie znalazłem, więc nie mam pojęcia..

Pytanie brzmi - w jaki sposób uruchomić tego Philipsa? Czy jest jakiś reset? Na płycie? Z pilota? Czy pozostaje wyłącznie wgranie nowego softu..?
    TV ma z boku wejście USB - w razie czego pokuszę się o wymianę - o ile ktoś podpowie, gdzie szukać opisów tej operacji.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Można to zrobić "po ciemku". Należy użyć innego kodu serwisowego. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzięki, że dajesz mi nadzieję. Czy jest szansa na zdobycie tegoż? Bo - przyznam - nie bardzo wiem, gdzie szukać..
    edit - poradziłem sobie.

W tym modelu, w przypadku podobnego namieszania z matrycą, wystarczy wpisać z pilota 062598, wcisnąć MENU i podać kod matrycy - dla mojego Sharpa to 087.
    Czyli wróciłem do początku, teraz zaś będę szukał kodów dla mojej matrycy.
  • Poziom 15  
    Próbowałem...i wielu innych też - pokusiłem się o zmianę firmware. Poszło bez kłopotu, choć jest stare - z 2007 roku, a nowszego nie ma na oficjalnej stronie Philipsa.
    Ale oczywiście przekombinowałem i wklepałem kod matrycy SD - przez pomyłkę. Teraz TV zmarł i nie wstaje. Świeci sobie zieloną, ale nic więcej się nie dzieje, płyta się nie uruchamia. Jutro pokombinuje z czyszczeniem eproma..choć znalazłem na płycie tylko 24c01. Mam nadzieję, że to ten - choc straszne toto maleństwo..