Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS504 problem z zasilaniem

25 Paź 2004 10:16 1260 5
  • Poziom 14  
    Ostatnio spaliłem (przez swoją głupotę) jedną z końcówek STK 4042V i przy okazji rozkręcenia wzmacniacza postanowiłem zmierzyć napięcie zasilania dochodzące do kości STK, okazało się że zamiast +-45V jest +-58V!
    (na wtórnym jest 43V zmiennego, pewnie wzrosło po zwiększeniu napięcia sieci z 220V na 230V)

Moje pytanie brzmi: Co z tym zrobić? kupić nowy transformator (DUŻE koszty, czy tak zostawić, ponieważ wzmacniacz pracował normalnie od momentu zmiany napięcia sieci.

Dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    trafa bym nie wymieniał te napięcie może być podane pod obciążeniem a po 2 stk4042 wytrzymije napoięcie 65v zamiast stk 4042 można kupić stk4044 jest mocniejszy wytrzymuje 73v a w mowej wersji wzmacniacza były zakładane właśnie stk4044
  • Poziom 13  
    Napieciem 58V bym sie nie przejmował. Jesli takie było napiecie bez obciazenia to jest ono jak najbardziej poprawne (tak mówi serwisówka do tego wzmacniacza). U mnie śmiga ten wzmacniacz na 230V bez problemu.
  • Poziom 24  
    albo odwinac troche drutu z trafa tak zeby mialo+-45V t oniejest nawet takie trudne ale jak nigdy tego nierobiles to lepiej nie pruboj.
    mozesz tez wstawic STK4044 bo ten scalak spokojnie wytrzymie to napiecie.
    innego wyjscia niewidze chyba ze sie bedziesz modlil zeby sie niespalil ale to dosc kosztowne zajecie
  • Poziom 13  
    Nie trzeba nic kombinaować ani odwijać żadnych drutów z trafa. Tam po prostu bez obciazenia jest takie wysokie napiecie. Tak jest to zaprojektowane.
  • Poziom 18  
    Witam
    +/- 45V to napięcie przy obciążeniu, w stanie jałowym powinno wynosić po wyprostowaniu ok 58V także wszystko jest ok!Sprawdź na wyjściach stk czy nie ma napięcia stałego jeśli jest to stk do wymiany. 4042 spokojnie wytrzymają takie napięcie(jeżeli spaliłeś dwie końcówki to kup 4044 będziesz miał mocniejsze i jednakowe-kto wie może w przyszłości zmienisz trafo na większe i wtedy będzie jak znalazł)Jeśli zrobiłeś zwarcie to sprawdź jeszcze dla świętego spokoju mostek prostowniczy.
    PS Czy ktoś pokusił się o zwiększenie trafa na mocniejsze w tym wzmacniaczu, bo te 120W to troche mało...(tylko nie piszcie że jest to specjalne trafo które wytrzymuje większą moc bo to już słyszałem)
    pozdrawiam