Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to jest z tymi pralkami od LG - warto?

25 Lut 2011 20:35 54414 18
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Chciałbym poznać Wasze opinie na temat pralek od LG. Konkretnie chodzi mi o modele Direct Drive, czyli z bezszczotkowym silnikiem zespolonym bezpośrednio z bębnem.
    Obecnie używam Polar LTS 613, działa wiele lat i poza tym że dość często padały łożyska kupę lat działa bezawaryjnie. Jest już mocno pordzewiała i ogólnie sfatygowana. Używana można powiedzieć codziennie, a jak jakiś czas nieużywana to w jeden dzień 3 do 5 cykli.
    Pralki z silnikami szczotkowymi odpadają. Po pierwsze irytuje mnie to piszczenie wiii, ziii podczas pracy :) Ponadto przy tak częstym używaniu silnik mógłby szybko paść.

Do rzeczy warto wejść w LG, pralka o szerokości 60, wsad 7kg?
    Czy może jakieś inne firmy, które montują silniki (chyba BLDC).
    Liczę na opinie serwisantów i ludzi obeznanych ogólnie w temacie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    skryn napisał:
    dzi_dziuś napisał:
    Liczę na opinie serwisantów i ludzi obeznanych ogólnie w temacie.

A po co pakować się w coś, co jest jednorazowe (DD)?
    Dlaczego jednorazowe. Ano dlatego, że łożyska też siadają. A jak już wysiądą, to ich nie będziesz wymieniał, bo się nie opłaca. Dlaczego?
    Przemyśl sam sobie...
    A propos gwizdu i świstu w pralkach z silnikiem komutatorowym.
    Przyzwyczaisz się szybciej, niż przypuszczasz. Poza tym, gwizdu i świstu nie uświadczysz w pralkach sterowanych falownikiem lub zwyczajnie mostkiem prostującym.
    Są jeszcze pralki, posiadające silnik trójfazowy (też sterowany falownikiem).
    Tych akurat nie polecam z uwagi na drogie naprawy.

Kiedyś miałem taką pralkę od LG, z tego co pamiętam to silnik kosztował coś koło 300zł dla klienta... Łożyska w tym też już wymieniałem. Ale jaki to był model/typ to się nie wypowiadam - dawno było, nie pamiętam.
  • Poziom 10  
    Mam taką pralkę LG (model 10170ND) i katuję ją już ponad 7 lat. Pranie codziennie, ze względu na czwórkę dzieci. Jedyne co się 'zepsuło' to pokrętło od programatora (naprawa za pomocą sprężonego powietrza), no i zaczęa chodzić głośniej. Łożysko nie klekocze, ale podejrzewam, że w ciągu kilku miesięcy nastąpi wymiana. Czy ma ktoś może doświadczenie z wymianą łożysk w tej pralce ? Jakiś tutorial, porady tip... Chodzi mi o to, jak się do niego dostać (wydaje mi się, że są dwa łożyska, bo do tego z tyłu dostęp jest bez problemu, ale tamto wygląda jak nowe, nawet smar (niestety rozszczelniłem, jak zaglądałem).
  • Poziom 27  
    Samsung też ma pralki z silnikami indukcyjnymi i przełożeniem DirectDrive ;)

A tak trochu spoza tematu - Bosch również ma serię pralek z silnikami indukcyjnymi (Eco Silence Drive), jednak nadal z przełożeniem pasowym. Ponoć są o 30% oszczędniejsze od "zwykłych"/szczotkowych, mniej się grzeją i są cichsze. Ciekaw jestem ja z trwałością - producent deklaruje że są "niezniszczalne" ciekawe... Link: http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-ładowane-od-frontu/pralki-pełnowymiarowe/WAS28743PL.html?source=browse
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    W samochodówce zeszli na psy,ale porządne pralki Niemcy jeszcze potrafią robić
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,

przyszło mi właśnie podzielić los wielu innych nieszczęśników - nadszedł czas wyboru pralki :/ Zadanie niełatwe, przebiłam się już przez wiele tematów (tu i na innych forach) i obecnie w moim prywatnym rankingu prym wiedzie pralka LG DD F12B9QD. Bazując na informacjach z tego tematu, odrzuciłam pralki firm Electrolux, Beco i Ariston, wcześniej odpadła Amica.

Widzę, że niektórzy piszą, że silniki LG z Direct drive są mocno awaryjne, ale skoro wspomniana pralka ma rozbieralny bęben (czyli wymiana łożysk powinna być stosunkowo prosta), a producent daje 10 lat gwarancji na silnik, to czy naprawdę jest się czego obawiać?
  • Poziom 10  
    Odświeżę swój wpis z 2011. Miałem pralkę z DD w przez 9 lat. Zero problemu z silnikiem, a prałem 1-2 razy dziennie. Ostatecznie pralkę wyrzuciłem, bo plastikowy bębęn już popękał, a w końcu poszła grzałka i nie opłacało się inwestować z nowe części. Myślę, że co prawda 9 lat to nie żywotność Miele z lat 80tych, czy 90 tych, ale i tak jak na takie katowanie dawała radę. Teraz mam Electroluxa 9 kg z suszarką. Jestem bardzo zadowolony. Pierze lepiej niż LG. A na pewno lepiej płucze.
  • Poziom 7  
    Silnik bezpośrednio na bębnie może i jest bez szczotkowy ale jak przekazać prąd na silnik który obraca się wraz z bębnem? Nie czaję tego.
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    @skryn Z resztą bardzo dobry - idealne uszczelnienie komory i zupełny brak mechaniki (przekładni).Pisze o tym rodzaju, majacym stojan na zewnatrz komory a bęben z magnesami wewnątrz.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Jak jest doprowadzony prąd do silnika? Skoro silnik obraca się z bębnem? Do wirnika płynie prąd i on stoi a wirnik wraz bębnem wiruje? Nadal nie czaje.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Tak w końcu wiem. A to wynalazek ciekawy. Stanąłem przed kupnem pralki i zapytałem w markecie jaką pralkę by on dla siebie do domu kupił. Bez zastanowienia powiedział,pokazał i uzasadnił. Dzięki wszystkim za info i linki.
  • Poziom 1