Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kocioł termet - nie dogrzewa

miza 25 Feb 2011 21:46 1638 2
    miza
    Level 11  
    Witam
    -mam niewielki problem, mianowicie chodzi mi o kocioł TERMET 23-07.
    W ostatnim czasie zauważyłem, że kocioł nie dogrzewa jak powinien. Jest to kocioł 2-funkcyjny i z dogrzaniem wody nie ma problemu, tylko z dogrzaniem grzejników w mieszkaniu. Nic nie stuka - nie puka, (myślę, że zapowietrzony nie jest). Ciśnienie wody rośnie nawet do 2.6 bar przy 65 stopni C, (zawór jest 3 bar) i zaczyna kapać woda z zaworu bezpieczeństwa , woda w grzejnikach ok.65 stopni C. Więcej jak chcę "nagrzać" w mieszkaniu, to zaczyna rosnąć ciśnienie- parę tygodni temu kocioł grzał do 80 stopni C i nic podobnego się nie działo. Piec zużywa gaz a grzejniki letnie - może jakoś zresetować kocioł? Wszystko jest jak zawsze było a nie mogę nagrzać mieszkania - dodam, że ciśnienie wody zimnej 0.8 bar - proszę o jakąś radę, za co z góry bardzo dziękuję. (temperatura w mieszkaniu nie może przekroczyć 17 stopni C -dla mnie to za zimno!)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    COOLka5
    Level 19  
    Najpierw zacznij od naczynia przeponowego bo to wahanie ciśnienia to wina jego uszkodzenia.
    Moritouri
    Level 15  
    Nic dodać nic ująć! No i po wymianie naczynia, wyczyść zawór bezpieczeństwa, gdyż może nie przestać przepuszczać!