Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł termet - nie dogrzewa

miza 25 Lut 2011 21:46 1311 2
  • #1 25 Lut 2011 21:46
    miza
    Poziom 11  

Witam
    -mam niewielki problem, mianowicie chodzi mi o kocioł TERMET 23-07.
    W ostatnim czasie zauważyłem, że kocioł nie dogrzewa jak powinien. Jest to kocioł 2-funkcyjny i z dogrzaniem wody nie ma problemu, tylko z dogrzaniem grzejników w mieszkaniu. Nic nie stuka - nie puka, (myślę, że zapowietrzony nie jest). Ciśnienie wody rośnie nawet do 2.6 bar przy 65 stopni C, (zawór jest 3 bar) i zaczyna kapać woda z zaworu bezpieczeństwa , woda w grzejnikach ok.65 stopni C. Więcej jak chcę "nagrzać" w mieszkaniu, to zaczyna rosnąć ciśnienie- parę tygodni temu kocioł grzał do 80 stopni C i nic podobnego się nie działo. Piec zużywa gaz a grzejniki letnie - może jakoś zresetować kocioł? Wszystko jest jak zawsze było a nie mogę nagrzać mieszkania - dodam, że ciśnienie wody zimnej 0.8 bar - proszę o jakąś radę, za co z góry bardzo dziękuję. (temperatura w mieszkaniu nie może przekroczyć 17 stopni C -dla mnie to za zimno!)

0 2
  • #2 25 Lut 2011 23:28
    COOLka5
    Poziom 18  

Najpierw zacznij od naczynia przeponowego bo to wahanie ciśnienia to wina jego uszkodzenia.

0
  • #3 27 Lut 2011 08:54
    Moritouri
    Specjalista - systemy grzewcze

Nic dodać nic ująć! No i po wymianie naczynia, wyczyść zawór bezpieczeństwa, gdyż może nie przestać przepuszczać!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo