Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CERASMART, JUNKERS, ZSB 22-1, nie grzeje C.O., CWU - ok

PINTO_pol 25 Lut 2011 22:02 3343 10
  • #1 25 Lut 2011 22:02
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Piec od jakiegoś czasu wyje, i grzał coraz słabiej.
    Odblokowałem przycisk temperatury CO i przełączyłem na maks, czyli powinno być jakieś 88st! i nic. Woda nadal "zimna".

Jak przełączam na grzanie CWU to startuje pełną mocą i grzeje zasobnik!

Sprawdziłem zapowietrzenie instalacji, puściłem odpowietrzenie samego pieca....i nadal to samo.

Co mogę sprawdzić jeszcze????
    Chętnie zaproszę do Siebie fachmana (serwisanta) z 3Miasta (jutro - Sobota!), oczywiście odpłatnie.

• #2 25 Lut 2011 22:26
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Sprawdź zawory i filtr na powrocie c.o. Jaką masz automatykę - pokojowa czy pogodowa ? Czy po naciśnięciu kominiarza kocioł nagrzewa c.o. ?

• #3 25 Lut 2011 22:31
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Zaraz sprawdzę filtry i zawory.
    Automatyka pokojowa. Ale wyłączyłem, czyli dałem na ciągłe grzanie!

Aaa, komiarz nic nie daje: grzeje tak samo "mocno" czyli do tych max 40-45st.
    Na wyświetlaczu mam liczbę 40

edit:
    Filtry sprawdzone, brudne ale po wyczyszczeniu nic się nie zmieniło! Jest lipa

• #5 25 Lut 2011 23:03
    serwisszulborski.pl

Może masz wpisane jakieś ograniczenie w nastawach albo moc kotła jest zredukowana. Również zaniczyszczenie bloku kotła ma wpływ na moc urządzenia.

• #6 25 Lut 2011 23:36
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Nie,nie ma żadnych ograniczeń.
    Raczej zanieczyszczenie (jest takie "wycie" przy rozwijaniu mocy).

Najbardziej mnie dziwi, że jak przełączam na grzanie wody to wszystko jest OK.
    Tzn. grzeje do 70st!

• #7 26 Lut 2011 12:15
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Umówiono w p.tygodniu z serwisem. Jak sie dowiem o co biega, powiem...dla potomności :wink:

• #8 26 Lut 2011 23:09
    serwisszulborski.pl

Jeżeli jest zaniczyszczona instalacja to brud mógł się zebrać również na zasileniu, zwłaszcza w tedy jeśli jest najniższym punktem w instalacji - działa jak odmulacz w starych instalacjach grawitacyjnych. Wykluczam błąd zaworu 3-drogowego bo nic nie było o przegrzanej ciepłej wodzie. Wkluczam pompę bo ta pracuję również na zasobnik. Stawiam na zaniczyczenia w instalcji...

• #9 11 Kwi 2011 19:08
    PINTO_pol
    Poziom 10  

Przyjechał prawdziwy serwis z SOPOTu.
    Blok zapieczony. Nie było funkcji samoczyszczenia, bo był tak zanieczyszczony że groziło wymianą bloku na nowy! (ok 2500zł). Ale dzięki fachowości i chęci oszczędzenia mojej kasy, serwisant podjął się próby ocalenia tego co zastał.
    A zastał, dlatego że poprzedni "Serwis" z Kolbud olał sprawę i nigdy nie czyścił bloku (najwyżej dmuchnął) jak JUNKERS każe (szczotki druciane, etc).

Jeszcze anodę z zasobnika wody też wyczyścił (nikt Nam tego poprzednio nie mówił).

Kosztowało to trochę ale piec uratowany. Morał jeden. Nowoczesne piece muszą być serwisowane często i u fachowców!

• #10 11 Kwi 2011 22:28
    serwisszulborski.pl

Serwis serwisowi nie równy. Jedni robią przeglądy (oglądają,dmuchają i zamykają w 15min.) drudzy robią konserwację (dokładnie czyszczą poszczególe podzespoły, kocioł z zasobnikiem to 2-3godz.). Przy intensywnej kondensacji wyminnik Cerapur Smarta najlepiej wyjmować w całości i płukać po ciśnieniem. Zapieczenie wkładów wyporowych powoduje spadek mocy grzewczej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME