Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 100Hz - "efekt komety" niezawsze

pjasio253 25 Paź 2004 11:41 1485 2
  • #1 25 Paź 2004 11:41
    pjasio253
    Poziom 13  

Mam Thomsona DC850. Nie mam żadnych zastrzeżeń do jego pracy, ale ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz, która mnie trochę zaskoczyła. Mianowicie oglądałem mecz Juve-Bayern na polskiej TV i pojawił się strasznyyyyyy 8O "efekt komety" na obrazie. Czy jest możliwe, żeby źródło nadawania lub jakości łączy miały taki dziwny wpływ na obraz na TV 100Hz? Na żadnym innym kanale nie zauważyłem takiego efektu od poczatku używania tego telewizorka.
    I jeszcze jedno - czy to może być uroda TV 100Hz czy może wada tego mojego, że co jakiś czas mam wrażenie, że nie wyrabiaja przetworniki A/C i obraz przez jakieś 2-3 sekundy idzie delikatnymi stopklatkami, brak mu pełnej płynności. Za chwilę mu samo przechodzi - nie ma tu znaczenia kanał ani np.b.ciemne lub b.jasne sceny.
    Dzięki z góry za opinie w tej sprawie.
    Pozdrawiam

• #2 25 Paź 2004 13:54
    tofil
    Poziom 20  

Miałem kilka takich przypadków na gwarancji i jest to z reguły uwarunkowane od jakości sgnału.Zawsze wracały do klienta jako sprawne bez naprawy.

• #3 07 Maj 2005 09:32
    optys
    Poziom 2  

Na mojej kiepskiej kablówce i Thomsonie 29DC850 szczególnie Hallmark jest okropny, zamglony, rozmazuje się, robi kometę i wogóle. Trochę poprawia sprawę zminimalizowanie Automatycznej redukcji szumów. Raz miałem podłączone DVD, wtedy nie miałem zastrzeżeń ale ekspertem nie jestem, ani żadnego obrazu kontrolnego nie miałem do dyspozycji :)
    Na innych kanałach jak szybko lecą napisy to też potrafią się zamazywać, tu też chyba coś ten "tryb filmowy" (czy jakoś tak) psuje. No i oczywiście efekt komety znika jak przełącza się "tryb odbioru" na progressive.

Pozdrawiam,
    optyk

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME