Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden obraz podzielony na 6-16 monitorów(telewizorów)

26 Lut 2011 09:27 7300 12
 • Poziom 9  
  Witam!

  Poszukiwałem w internecie urządzenia bądź programu do podziału obrazu na 6-16 monitorów. Czyli np. jeden film podzielony na 6 ekranów tak że skladają się na całościowy obraz.

  Moje starania spełzły na niczym... niestety :(

  I tu moje pytanie czy takie urządzenie istnieje? Jeśli tak to jaki jest jego koszt? Chodzi o 6, 9 lub 16 ekranów, z tym że jeśli będzie dzieliło tylko na 6 to też wspaniale.

  Jak mówię ja nic niestety nie znalazłem.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
 • Poziom 14  
  A jest i owszem - bardzo proszę. Karta na mini Display Port np. Matrox na dzień dobry oferują obsługę 3 monitorów. Ponadto ww producent oferuje tzw. Wall Display. Obsługa monitorów realizowana jest przez sterowniki i oprogramowanie producenta.
 • Poziom 9  
  Slyszałem też że ATI Radeon ma takie karty do obsługi 4 i 6 monitorów. Czy do tego potrzebny jest jakiś kontroler specjalny program?

  i gdzie można kupić Matroxa w PL ?
 • Poziom 2  
  Ja zainstalowałem Windows 7 oraz dwie karty graficzne, jedna to był zwykły gforce 8800 GTX z wyjściem na 2 monitory i na PCI jakiś Gforce 7xxx lub starszy z wyjściem też na dwa monitory. Podłączyłem do kompa 4 monitory. W panelu zarządzania monitorami możesz sobie ustawić gdzie stoi każdy z nich. Czy na górze czy na dole czy z lewej czy z prawej itp. itp.
  Działa to znakomicie. Im więcej dasz grafik tym więcej podłączysz monitorów.
 • Poziom 38  
  AMD Eyefinity
  Eyefinity: Wikipedia
  Zwykła karta AMD (ATI) obsłuży 3 monitory, ale są specjalnie do tego celu przewidziane karty, które obsługują po 6 monitorów każda (HD5870).

  Pamiętaj, że karta musi być do tego odpowiednio mocna: jeśli ma renderować obraz na trzech monitorach, to wykona trzy razy tyle pracy, co na jednym.
  Jeżeli natomiast chcesz na tym wyświetlać nie obraz renderowany, ale np. filmy, to nie ma tego problemu (nie licząc sprzętowo dekodowanych materiałów BluRay itp., ale z tym karta nowa sobie poradzi).

  Plus taki, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kontrolerów ani oprogramowania. Jedynie, zależnie od zastosowanych wyświetlaczy, możesz potrzebować przejściówki na odpowiednie złącze (DVI, HDMI, display port, VGA).

  Radeon HD5870 nowy to koszt 900 - 1000zł. Np. Sapphire 5870 Eyfinity - 6 razy mini display port za ok. 950zł i masz za jednym zamachem 6 monitorów.

  W podobnej cenie można też użyć dwóch "zwykłych" kart graficznych, po 3 wyświetlacze każda (CrossFire). Plus jest taki, że wydajność większa.

  Można też użyć czterech "zwykłych" kart albo dwóch 5870 6xminiDP -> 12 monitorów za ok. 2000zł.
 • Poziom 9  
  ATI to dość dobra propozycja na ale drogo jest nawet za 720zł. do kupienia. Maxtor wypadają jednak taniej niż ATI. A nie ukrywam że zależy mi na koszcie w innym wypadku kupiłbym telebim za 50.000 :)

  a co do ATI Czy też Maxtora jeśli kupilbym 2 karty to na obu mogę uzyskać podział obrazu tzn. na każdym monitorze 1/12 obrazu z laptopa?

  A i czy mogę podłączyć zewnętrznie kartę graficzną do laptopa? W laptopie mam już kartę GF 8400 GS, to laptop hp pavilion.
 • Poziom 38  
  Dla jednych to drogo, dla innych to super tanio jak na takie możliwości. Nie określiłeś na wejściu budżetu, więc skąd mamy wiedzieć.

  Nie wiem jak to jest na Maxtorach, ale na ATI masz po prostu jeden ogromny pulpit.

  Nie możesz podłączyć zewnętrznej karty do laptopa. Takie rozwiązanie wymaga dedykowanego komputera z jedną specjalistyczną kartą graficzną, bądź kilkoma standardowymi w CrossFire(X).

  Co w ogóle zamierzasz wyświetlać na tym?
 • Poziom 9  
  Budżet do 1000 - 1200zł z tego 300-450 na monitory. Tak czy tak zmieszczę się w budżecie. Myślę ,że na Max-torach będzie wyglądało to dość podobnie. Ekran będzie służył do Vj, taki Video DJ :)

  A co w przypadku połączenia 2 kart ATi czy uzyskam jeden obraz na 12?

  To dla mnie ważne na wypadek gdybym postanowił dokupić kolejną partię
  monitorów i kartę.

  A i czy komputer musi posiadać do tej karty jakieś "mega parametry" czy np. zwykła biurowa hp da radę sobie z tą kartą?

  Pozdrawiam!
 • Poziom 38  
  Źle napisałem.
  W Crossfire podłączasz monitory i tak do jednej karty, więc zapomnij co tam pisałem.

  Jak chcesz 6, to karta w Eyefinity6, a jak 12 to 12. Nie wiem czy to wyszło, był jakiś prototyp 5970 z dwunastoma display portami.

  Ty chcesz mieć ścianę wyświetlaczy, tak?
  Nie lepiej (i pewnie taniej) byłoby przywalić ekran z rzutnikiem podłączonym do laptopa? Przynajmniej nie będziesz miał ohydnych ramek.
 • Poziom 9  
  myślałem nad tym i w sumie się waham, z rzutnikiem pomimo wielu zalet (cena , mobilność) są dwa problemy po 1 jakość a głównie jasność obrazu, po 2 lampa której koszt powala.
  są co prawda rzutniki z lampami led ale ich jasność jest żenująca. inwestycji dokonam za miesiąc dopiero do tego czasu porównam sobie obie opcje. Warto miec takie rozeznanie na takim ekranie oprocz Vj wyświetlać można również filmy, a nawet reklamówki sponsorów. Nie ma przynajmniej obawy ze będzie za jasno albo że nagle lampa się przepali. :)

  Dziękuję wszystkim za POMOC! :)
 • Poziom 31  
  Zaopatrujesz się w 3 katy matrox MGI G2+QUADPOE9. Po dołączeniu ich z monitorami można jednym programem ustawić wielki pulpit lub na wszystkich monitorach rożne aplikacje.
 • Poziom 9  
  Do matroxa Matrox MGI G2+QUADPOE9 można podłączyć 2 czy 4 monitory bo odnalazłe sprzeczne informacje?

  Jaki program miałby służyć do obsługi tych 6-12 monitorów?
 • Poziom 31  
  Wersja quad obsługuje 4 monitory. W przypadku zastosowania 2 kart i oprogramowania powerdesk matroxa można uzyskać jeden pulpit złożony z 8 monitorów.

  Opis dokładnych możliwości oprogramowania multidiplay matroxa
  Link