Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-MA78LMT-US2H włączanie karty sieciowej-problem!

26 Lut 2011 10:13 1831 4
  • Poziom 14  
    Witam! Jestem posiadaczem płyty głównej Gigabyte GA-MA78LMT-US2H. Płyta posiada zintegrowaną kartę sieciową, ale system (Windows 7 Ultimate 64bit) nie widzi jej. W biosie figuruje jako enabled, aktywna. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, co nie pomogło. W menedżerze urządzeń widnieje tylko karta podłączona pod PCI. W jaki sposób uaktywnic zintegrowana sieciówke? Dodam, że diody na zintegrowanej nie świecą. Wstawiam screeny z menedżera, kiedy wybrana jest opcja "pokaż ukryte urządzenia".
    Gigabyte GA-MA78LMT-US2H włączanie karty sieciowej-problem!
  • Spec od komputerów
    Sprawdzałeś na Linuxie Live CD ? Może karta uszkodzona ? Może płyta główna źle zamontowana w obudowie i "przywiera" do masy ? Chcąc być pewny wymontuj płytę z obudowy i uruchom " na pająka " poza obudową, bez karty sieciowej PCI.
  • Poziom 14  
    Linux również karty nie wykrył. Płytę montowałem sam, więc nie możliwe, żeby coś bylo nie tak. A płyta główna jest nowa, od wczoraj używana.
  • Spec od komputerów
    To że płytę montowałeś sam o niczym w sumie nie świadczy. Każdy się myli. Płyta nowa, karta w biosie włączona, powinna działać. Wymontuj jednak z obudowy i sprawdź. Będziesz miał jasność czy ewentualnie reklamować płytę.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany! Kiedy uważniej przypatrzyłem się płycie głównej zauważyłem mały czarny elemencik jakby luźny. Znajduje się tuż pod wejściami na głośniki, zaraz przy miejscu na śrubke. Kiedy go ruszyłem didoa od sieciówki mrugnęła. Nie dolutowany. Temat zamykam:)