Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki junkers "oszczędny" do łazienki?

gklub 26 Lut 2011 10:17 3797 2
  • #1 26 Lut 2011 10:17
    gklub
    Poziom 16  

Cześć
    Muszę wymienić junkers w łazience :(:
    Zastanawiam się, czy nie to okazja na przejście na prąd.
    Pozbyłem się gazu z kuchni (nareszcie czysto!) - płyta ceramiczna i rewelka - koszt miesięczny wzrósł tylko o 5zł!
    Więc jak jest z kosztem wody do kąpieli - raczej tylko prysznic, wanna rzadko, ale też :):
    Z jednej strony energia z gazu tańsza, z drugiej sprawność elektrycznego większa.
    I ma być "oszczędny" tj. żeby można było wziąć niewielki strumień wody np. dla umywalki - w junkersie "to se ne da" :(:
    W elektrycznym bez problemu, a już na pewno dla bojlera, w gazowym minimum to 7kW, chyba, że ktoś wie o bardziej oszczędnym.
    No więc co wybrać:?:

0 2
  • #2 26 Lut 2011 11:38
    Karol966
    Poziom 30  

Ze swojego skromnego doświadczenia prze kilka lat wynajmowania mieszkań wiem tyle, że do swojego mieszkania chyba ostatnią rzeczą jaką bym zrobił byłby montaż junkersa. Nawet firmowy junkers (nie żadna podróbka) nie da tyle komfortu co bojler. Zdecydowanie polecam bojler z dobrą izolacją i grzałką o mocy ~1,6kW (pojemność ~60 litrów spokojnie wg mnie wystarcza).

0
  • #3 26 Lut 2011 20:31
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Przedwczoraj mój PG-6 tak "wysiadł", że nie byłem już w stanie go naprawić (w marcu by miał aż 30 lat). Mimo wymiany membrany nie zapalił, regulacja zaworu powolnego zapalania też nic nie dała. Zawór zabezpieczenia bimetalowego też nie był powodem tego. Czyli coś musiało być urwane w zespole gazowym. W efekcie zamówiłem u dystrybutora Junkersa, przywieźli, zamontowali. Pełna automatyka. Nie ma świeczki, ma wyświetlacz temperatury wody (nie potrzeba termometru kąpielowego), utrzymuje stabilną temperaturę wody (modulacja płomienia). To ten model o mocy ok. 23,6kW (WR14) - gabarytowo nieco mniejszy od PG6. Moc jest "z zapasem", czyli dla łazienki zapewnia pełny komfort. Zobaczymy, jak będzie przedstawiać się zużycie gazu w stosunku do PG6. Tenże Junkers zapala nawet gdy się odkręci kran na bardzo mały strumień wody (np. by napełnić kubek do mycia zębów) - oczywiście bardzo mały strumień jest możliwy, gdy pokrętło wybieraka temperatury jest przekręcone bardziej w kierunku wody gorącej niż ciepłej.

2