Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DOMYKANIE SZYB

SLAWEK0427 25 Paź 2004 12:30 8731 36
  • #1 25 Paź 2004 12:30
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

WITAM

ZMONTOWAŁEM MODUŁ DOMYKANIA SZYB... Z TEJ STRONY

http://pawka_k.w.interia.pl/modul_szyb/modul.html

I NIE DZIAŁA :cry:

http://pawka_k.w.interia.pl/modul_szyb/schemat_ideowy.jpg

WSZYSTKO JEST OK. TYLKO NIE OCINA PRZEKAŻNIKA PO PODANIU NAPIĘCIA PRZEZ KONTRAKTRON

CZY KTOŚ MÓGŁ BY ZWERYFIKOWAĆ TEN SCHEMAT I STWIERDZIĆ W CZYM TKWI BŁĄD???

DZIEKI
    :(

WIERZĘ W WASZĄ WIEDZĘ :wink:
    Nie używaj dużych liter - REGULAMIN. Następnym razem - OSTRZEŻENIE.[h]

0 29
  • #2 27 Paź 2004 01:33
    kk.2000
    Poziom 26  

Ze schematem wszystko OK, tylko jaki zastosowałeś przekaźnik nadprądowy, skoro masz problemy z odcinaniem?

No możesz jeszcze zmniejszyć R11-R14 na 10k

0
  • #3 27 Paź 2004 08:59
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

KONTRAKTRON zwierny, przeciążenie symuluję magnesem, lub zworką z drutu :cry:
    spróbuję podmienić te rezyzory...

0
  • #4 27 Paź 2004 13:30
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

kk.2000 napisał:

No możesz jeszcze zmniejszyć R11-R14 na 10k

podmieniłem wszystkie rezystory R11-R14 na 10k i bez zmian
    :cry: nie odcina przekaźnik...
    uk scalone wymieniałem 2 razy

0
  • #5 27 Paź 2004 22:41
    kk.2000
    Poziom 26  

Czy zastosowałeś nie za duży przekaźnik nadprądowy? Musisz pomierzyć mierniczkiem, czy przekaźnik reaguje na prąd zwarcia (bo może spadek napięcia jest tak duży, że przekaźnik nadprądowy nie reaguje na zwarcie, bo prąd jest mniejszy niż ustawiony na przekaźniku).

Czy próby robisz na akumulatorze? - A może na zasilaczu o małej wydajności prądowej? To duża różnica!

Na początek - jak na zwarcie reaguje PRZEKAŹNIK?

0
  • #6 28 Paź 2004 16:13
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

kk.2000 napisał:
    Czy zastosowałeś nie za duży przekaźnik nadprądowy? Musisz pomierzyć mierniczkiem, czy przekaźnik reaguje na prąd zwarcia (bo może spadek napięcia jest tak duży, że przekaźnik nadprądowy nie reaguje na zwarcie, bo prąd jest mniejszy niż ustawiony na przekaźniku)

napisałem wcześniej ze prąd zwarcia symuluję magnesem i zwiera sie styk kontraktrona, ale przekaźnika nie rozłancza.

pozdr.

0
  • #7 28 Paź 2004 22:47
    kk.2000
    Poziom 26  

No więc sprawa prosta!

Ten przekażnik nadprądowy POWINIEN reagować na prąd zwarcia, chyba że ten prąd jest ZA MAŁY by uruchomić przekaźnik. Musisz się pobawić z regulacją przekaźnika tak, by reagował na twój prąd zwarcia!
    Jeśli twój przekaźnik nie ma regulacji to musiałbyś przemierzyć JAKI FAKTYCZNIE prąd zwarcia biegnie przez twój kontraktron i porównać z wartością przekaźnika nadprądowego...

0
  • #8 30 Gru 2004 15:44
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

panowie nie chce nie chce się wyłączyć...

wymieniłem płytkę elementy zrobiłem wszystko od nowa, 3 x timerki, 2 x uk scal. i nic tak samo...

nie można rozłączyć przekaźników 12v przez przekaźniki kontraktronowe (wg opisu powinny się wyłączyć po 2 sek od zadziałania kontraktronów)

po za tym wszystko działa wyłączają się automatycznie po 15 sek. a jeśli jest 12v kluczykowe to się wogóle nie załączą.

przekaźniki są ok

nawet na krótko nie chce się wyłączyć po 2 sek. i co mam spalić silniki szyb??

pomocy!!!!!!!!!!!!! w czym jest błąd

jak ktoś mi pomoże (jesli oczywiście będzie w stanie ) to dam punktów tyle ile zechce .

bujam sie z tym 3 m-c , ale w końcu muszę to zrobić...

zamieszczam jeszcze raz schemat może tam coś jest zwalone...?

dzieki chłopaki. wierzę w Was

0
  • #9 04 Sty 2005 14:54
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

co jest............

naprawdę nikt nie wie co się dzieję?????????

na tak wielkie grono elektoników nikt nie jest w stanie nic konkretnego napisać?????

0
  • #10 09 Sty 2005 23:07
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

SLAWEK0427 napisał:
    co jest............

naprawdę nikt nie wie co się dzieję?????????

na tak wielkie grono elektoników nikt nie jest w stanie nic konkretnego napisać?????

Powiem ci tak jesteśmy elektronikami, ale jak widzę że ktoś ustawia prowizję do własnych plików to mnie o dreszcze zanosi. Więc może się trzeba zastanowić jak się prosi o pomoc.POZDRAWIAM

0
  • #11 10 Sty 2005 08:29
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

yasiu.brzeg napisał:

Powiem ci tak jesteśmy elektronikami, ale jak widzę że ktoś ustawia prowizję do własnych plików to mnie o dreszcze zanosi. Więc może się trzeba zastanowić jak się prosi o pomoc.POZDRAWIAM

to jest Twoje zdanie na ten temat... niby w jaki sposób mam przedstawić swój problem... punkty w moim przypadu nie mają najmniejszego znaczenia( może w Twoim było inaczej )
    nie możesz mi pomóc nie pisz !!!!!!

post był na temat dobykania szyb wiec był skierowany do elektroników
    a nie elektryków samochodowych któży uważają ze elektroda polega tylko na zbieraniu punktów...

pozdr.

0
  • #12 10 Sty 2005 17:27
    wloc
    Spec od samochodów

My niezbieramy punktow ale udzielamy porad za ktore je otrzymujemy a niektorzy z tych jak piszesz elektrykow samochodowych sa rowniez elektronikami a moze nawet wiekszosc

0
  • Pomocny post
    #13 10 Sty 2005 18:08
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Wybronię się tu jeżeli przedstawiasz swój problem nie ustawiasz prowizji dla swoich plików więc można je ściągać bez oddawania punktów. Jak powiedział WLOC my nie zbieramy punktów. Jak ktoś potrzebuje to nawet ofiaruję ich trochę. Natomiast więcej osób by się zainteresowała twoim problemem gdybyś nie był pazerny. Skoro uważasz że ja jestem pazerny na punky to za te 2 posty otrzymam 1 punkt więc podaruję ci je żeby nikt nie mówił o mnie kolekcjoner punktów.POZDRAWIAM

0
  • #14 11 Sty 2005 08:31
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

yasiu.brzeg napisał:
    Wybronię się tu jeżeli przedstawiasz swój problem nie ustawiasz prowizji dla swoich plików więc można je ściągać bez oddawania punktów. Jak powiedział WLOC my nie zbieramy punktów. Jak ktoś potrzebuje to nawet ofiaruję ich trochę. Natomiast więcej osób by się zainteresowała twoim problemem gdybyś nie był pazerny. Skoro uważasz że ja jestem pazerny na punky to za te 2 posty otrzymam 1 punkt więc podaruję ci je żeby nikt nie mówił o mnie kolekcjoner punktów.POZDRAWIAM

wpisałem 0,00

Cytat:
    Pozostaw 0.00 prowizji jeżeli chcesz aby opłata punktowa za plik została naliczona względem rozmiaru pliku, Ty otrzymujesz za każde pobranie 0,25-1 punkta. Pozostaw 0.00 jeżeli załącznik służy do rozwiązania twojego problemu.

czy każdego użytkownka traktujesz jak potęcjalnego "zdobywce punktów" ???!!!!!

0
  • #15 11 Sty 2005 20:26
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=227738&highlight=prowizja

Poczytaj trochę o tym w szczególności post ostatni tj napisany przez jiwaniuk. I nie uważam się za jakiegoś zdobywacza punktów i nikogo nie oskarżam. Ty nawet nie zaznajomiłeś się z regulaminem. Chodzi mi o pisanie tematu wielkimi literami. POZDRAWIAM

Pamiętaj kultura musi być (no i przestrzegany regulamin oczywiście)

0
  • #16 12 Sty 2005 22:58
    twingo
    Poziom 17  

"Monitorowałem" ten temat bo byłem ciekaw tego układu domykania szyb...
    A tu proszę - typowo polska boruta.
    Panowie - dajcie sobie siana :) jesteśmy tu, żeby w kulturalny sposób sobie pomagać. Ja mam zasadę - jeśli ktoś ustala sobie prowizję to poprostu zlewam temat i gościa - jego strata...
    Komentować też szkoda, aczkolwiek to droga do puntów :)
    Pozdrowionka dla wszystkich. Miłego wieczorka, dzionka i wogóle.

0
  • #17 13 Sty 2005 08:40
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

dziękuję panowie bez Was nie dał bym rady...

znalazłem błąd w schemacie teraz wszystko działa OK..

szyby są odłączane przekaźnikem zwienym nadprądowym po podaniu przez niego na 4(reset) masy(-) a nie jak było w poprzedniej ver. (+)

zamieszczam poprawiony schemat...

dziękuję za zainteresowanie tematem...

0
  • #18 14 Sty 2005 08:37
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

SLAWEK0427 napisał:

szyby są odłączane przekaźnikem zwienym nadprądowym po podaniu przez niego na 4(reset) masy(-) a nie jak było w poprzedniej ver. (+)

bład !!!!!!!
    wczoraj zamieściłem błędny wpis.
    szyby są odłączane przekaźnikem zwienym nadprądowym po podaniu przez niego na 5(control voltage) masy(-)
    pomyliłem z innym schematem timera
    przepraszam

0
  • #19 22 Sty 2005 10:22
    Lemon
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Czy masz może gotowy projekt płytki drukowanej do tego układu? Jeżeli tak to byłbym ogromnie wdzięczny za jej udostępnienie lub przesłanie na : makomix(malpa)poczta.onet.pl

0
  • #20 24 Sty 2005 16:20
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

nie robiłem to na uniwersalnej super pasuje a obwody wysoko-prądowe przewodem DY 1,5mm, za mało elementów zeby bawić się w wytrawianie płytki.

0
  • #21 26 Sty 2005 10:08
    Lemon
    Poziom 12  

Ok. Czy możesz mi jeszcze wyjaśnić te przekaźniki nadprądowe. Co tam zastosowałeś?

0
  • #22 26 Sty 2005 14:49
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

Lemon napisał:
    Ok. Czy możesz mi jeszcze wyjaśnić te przekaźniki nadprądowe. Co tam zastosowałeś?

rurka kontaktronowa zwierna, (tylko montuj jak najgubszą (najwiekszą) małe są straszne kruche i pękają przy montażu) owinięta 2x (dwie pętle na około) przewodem LgY 1,5.
    Zwarcie styku w kontaktronie następuje przy prądzie ok 8 A.

0
  • #23 26 Sty 2005 21:03
    tomasz72
    Poziom 14  

Chcialbym sobie zamontowac automatyczne domykanie szyb ale po zamknieciu samochodu z pilota czy tu o to chodzi ???

0
  • #24 27 Sty 2005 08:28
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

tomasz72 napisał:
    Chcialbym sobie zamontowac automatyczne domykanie szyb ale po zamknieciu samochodu z pilota czy tu o to chodzi ???

tak ukł. do uruchomienia potrzebuje 1s impuls masy lub można przerobić na 30s. ponadto posiada dodatkowy obwód do odłączania w czasie domykania dodatkowych czujników alarmu (mikrofala, ultradzwięki)
    tanie i bardzo dobre urządzenie. koszt materiałów (na dobrych przekaźnikach) zamyka się w ok 18zł

0
  • #25 27 Sty 2005 15:00
    Lemon
    Poziom 12  

Witam ponownie. To jak to w końcu jest? Przekaźnik nadprądowy podaje (-) na 4 NE555 czy na 5 NE555?

0
  • #26 27 Sty 2005 15:57
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

Cytat:

szyby są odłączane przekaźnikem zwienym nadprądowym po podaniu przez niego na 5(control voltage) masy(-)

impuls masy na 5 (NE555) z przekaźnika nadprądowego wyłącza 12V przekaźnik zasilenia szyby

0
  • #27 28 Sty 2005 10:13
    Lemon
    Poziom 12  

Ok. Wszystko jasne. Masa na 5 NE555 przez rezystor 1k z przekaźnika nadprądowego.
    Na schemacie poprawionym przez Ciebie masa jest podawana na 4 NE555.
    Mam rozumieć że to jest błąd.
    Jeszcze proszę o podpowiedź jak można dostosować ten układ do impulsu sterującego któtszego niz 1 sek.

0
  • #28 28 Sty 2005 18:19
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

Lemon napisał:
    Ok. Wszystko jasne. Masa na 5 NE555 przez rezystor 1k z przekaźnika nadprądowego.
    Na schemacie poprawionym przez Ciebie masa jest podawana na 4 NE555.
    Mam rozumieć że to jest błąd.
    Jeszcze proszę o podpowiedź jak można dostosować ten układ do impulsu sterującego któtszego niz 1 sek.

przecież napisałem że popełniłem błąd a nie zamieszczałem jescze raz poprawionego schematu by nie posądzano mnie o zdobywanie punktów...
    opis powinien być jany i zrozumiały kto jest zainteresowany tematem to sobie poprawi
    po podaniu impulsu uk. działa natychmiast czas ok 0,2s napisałem 1s bo z większości cental wychodzi 1s impuls masy po przytrzymaniu do około 3s uk rozłancza się automatycznie
    wiec nie potrzeba zmniejszać czasu. można tylko zwiększyć.

0
  • #29 01 Lut 2005 15:27
    Pavlo
    Poziom 2  

Szanowni Panowie !!!
    Widzę, że nie warto publikować żadnych ciekawych układów, które miałem nadzieję będą Wam przydatne...
    Gdy widzę to, co tutaj wypisujecie, to krew mnie zalewa... :cry:
    Jeżeli według niektórych z Was Panowie opracowane przez inżyniera z dużym doświadczeniem układy posiadają poważne błędy, które powodują, że układy nie działają poprawnie, to chyba coś jest tutaj nie tak...
    Z tego powodu strona niestety przestaje istnieć i nikt już nie będzie miał żadnych problemów z tak prostymi układami!!!
    Pana, który zbiera profity, proszę o wycofanie pliku "schemat_ideowy.jpg" z RTV-forum.
    Pozdrawiam.
    Autor projektu - Paweł K.

0
  • #30 02 Lut 2005 10:50
    SLAWEK0427
    Poziom 11  

Pavlo napisał:
    Szanowni Panowie !!!
    Widzę, że nie warto publikować żadnych ciekawych układów, które miałem nadzieję będą Wam przydatne...
    Gdy widzę to, co tutaj wypisujecie, to krew mnie zalewa... :cry:
    Jeżeli według niektórych z Was Panowie opracowane przez inżyniera z dużym doświadczeniem układy posiadają poważne błędy, które powodują, że układy nie działają poprawnie, to chyba coś jest tutaj nie tak...
    Z tego powodu strona niestety przestaje istnieć i nikt już nie będzie miał żadnych problemów z tak prostymi układami!!!
    Pana, który zbiera profity, proszę o wycofanie pliku "schemat_ideowy.jpg" z RTV-forum.
    Pozdrawiam.
    Autor projektu - Paweł K.

Szanowny Pawle .K
    miło w końcu ze się odezwałeś ...
    zle mnie zrozumiałeś, nikt tu nie wątpi w Twoją wiedzę i doświadczenie.
    zmontowałem Twoj układ i nie działał, przekażniki nie były rozłączane przez kontaktrony, problem przedstawiłem na forum. Dwa miesiące i nic ..... oskarżono mnie tylko o zbieranie punków, nikt nie miał zielonego pojęcia jak to poprawić...
    dodam jeszcze że ukł. montowałem 3 razy bo mogłem się pomylić (jestem tylko techikiem a nie inżynierem) i za każdym razem to samo.
    w końcu po skonsultowaniu problemu ze znajomym elektonikiem (inżynier z doświaczeniem) stwierdziliśmy ze ukł. na tych podzespołach które są w opisie ma błąd. timer NE555 rozłącza przekaźnik tylko po podanu na 5 masy.
    czy w ogóle sprawdzałeś czy to działa ???

0