Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konfiguracją bezprzewodową drukarki Brother MFC-64

Julass 26 Lut 2011 13:44 1808 0
  • #1 26 Lut 2011 13:44
    Julass
    Poziom 9  

Witam,

Niedawno zrobiłem format PC. Od tego czasu nie potrafię na nowo połączyć bezprzewodowo drukarki Brother MFC-6490CW. Z racji tego, że zgubiłem płytę :( wszystkie potrzebne sterowniki i programy ściągnąłem ze strony producenta, i zainstalowałem. Postępując zgodnie z instrukcją nie potrafię nawiązać połączenia, po konfiguracji z poziomu drukarki wyskakuje komunikat "Awaria połączenia".

Po szukaniu SSID drukarka widzi routher, jednak przy wybraniu opcji OPEN SYSTEM - NONE pokazuje awarię połączenia. Do wyboru są jeszcze: możliwość połączenia WEP, SHARED KEY, WPA (jednak nie znam żadnego z tych haseł - szukałem w http://192.168.0.1/ LinkSys, ale bezskutecznie. Hasło routhera nie pasuje).

Szukając drukarki z poziomu komputera komputer wymaga jej ip lub nazwy, jednak nie potrafię ich znaleźć.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Office widzi drukarkę, a nie chce drukować.

Myślę, że całą tą sytuację rozwiązałoby jakieś czyszczenie pamięci drukarki, bo wydaje mi się, że ma ona zapisane nieaktualne dane routhera (te sprzed formatu).

A co wy o tym sądzicie? Proszę o pomoc, bo drukarka jest mi niezbędna do codziennej pracy :|

0 0