Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S9ET1S-Symbole na zmywarce i dozowanie soli.

26 Lut 2011 16:16 141984 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam małe pytanie, Kupiłem używaną zmywarkę Siemens i chciałbym się dowiedzieć do czego służą poszczególne jej pojemniczki i oznaczenia aby moc z niej odpowiednio korzystać. Mianowicie gdy włączam zmywarkę pali się jedna dioda na czerwono (jak na rysunku poniżej) i nie wiem co to oznacza, chciałbym też wiedzieć co oznacza druga doda obok (z tymi strzałkami).
    I teraz 2 część: w zmywarce znajduje się pokrętło z napisem salt -sól. [rys.1.] po odkręceniu wylało się z niej trochę wody, i pojemnik jej jej pełen [rys.2.], mniemam, że tam się sypie sól, na dnie znalazłem jakąś sól [rys.3.], ta drobniejszą wsypałem wczoraj ale tylko trochę, no bo właśnie nie wiem ile. Gdzieś na tym forum znalazłem odp że można ten pojemnik uzupełnić do pełna i że może tam wejść nawet do 1.5 kg soli. Mogę nasypać do pełna czy raczej nie?
    rys.1.:
    rys.2.:
    rys.3.:

I byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział do czego to służy: z prawej strony wkłada się tabletkę ale to z lewej?
    Co się tam wewnątrz ustawia tą strzałeczką?:

Z góry dziękuje za odpowiedz. Smile
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    S ze strzałkami to kontrolka braku soli. Jak się nie świeci to sól jest.
    Sól możesz sypać do oporu, tyle ile wejdzie.

Gwiazdka do nabłyszczacz.
    To pokrętło ze strzałką wykręca się całkowicie? Jesli tak, to pod nie wlewasz nabłyszczacz, też do oporu, a cyfra oznacza ile zmywarka dozuje błyszczyku, musisz sobie dobrać eksperymentalnie - po wyglądzie umytych naczyń.
  • Poziom 39  
    Pokrętło raczej się nie wykręca tylko na nie leje nabłyszczacz (jest otwór z boku). Poza tym wszystko się zgadza :)
    Sól oczywiście przeznaczona do zmywarek, nigdy kuchenna.

Ściągnij sobie dowolną instrukcję do jakiegoś Siemensa (lub do swojego, ale nie podałeś modelu), chociażby tą:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1390527.html
    i poczytaj jak to ogólnie działa bo zrobisz sobie albo zmywarce krzywdę.
  • Poziom 9  
    Moja zmywarka to Siemens S9ET1S.
    Mam jeszcze jedno pytanie, moja zmywarka pobiera 2,3 kW // 2,5 kW. Jest to napisane na drzwiach od góry jak się je otwiera. Oznacza to, że bierze tyle energii na 1 h czy na jeden cykl?
  • Specjalista AGD
    Wartość ta odpowida mocy grzałki jeśli woda zostanie podgrzana w odpowiednio szybkim czasie a zalezne jest to od warunkow atm. to wiadomo o co chodzi.
  • Poziom 39  
    movzx napisał:
    ... Sól oczywiście przeznaczona do zmywarek, nigdy kuchenna ...

Z jakiego powodu ?
  • Poziom 39  
    Po pierwsze sól kuchenna jest za drobna i przelatuje przez sitko w zbiorniku.
    Po drugie zawiera dodatek jodu.
    Po trzecie tak mówi instrukcja obsługi.
    Po czwarte była już bardzo obszerna dyskusja na ten temat więc tej nie będę więcej podtrzymywał.

Można też stosować sól tabletkową do zmiękczaczy przemysłowych. Wychodzi bardzo tanio - o ile ktoś ma gdzie trzymać worek 25kg albo ma licznych znajomych ze zmywarkami ;)
  • Poziom 9  
    Albo ma znajomych w zakładach gastronomii, są tam wyparzarki i do nich też trzeba używać soli w tabletkach. :D Pytam o te wartości kW bo moja mama nadal nie jest przekonana do zmywarki, a mnie się wydaje, że to jest i tak taniej niż zmywanie ręczne. Mamy bojler 50l sterowany przez zegar aby grzał w odpowiednich porach dnia żeby było taniej (2 taryfy) ale i tak jak myje się pod bieżącą wodą to i tak drożej wychodzi, bo ciepła woda się leje i leje a wiadomo jak nam wszystkim chce się szybko gary zmywać :P.
  • Moderator AGD i automatyka
    Temat zamykam. Został wyczerpany.