Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 5370 w Renault Scenic 2000 nie wyłącza się.

tblazewicz 26 Lut 2011 17:31 5577 1
  • #1 26 Lut 2011 17:31
    tblazewicz
    Poziom 1  

Witam.
    Mam następujący problem z samochodem Renault Megane Scenic rok produkcji 2000, silnik 1.6.16 v wersja wyposażenia to RT.

Problem pojawił się w momencie, gdy pod sklepem padł mi (nie całkowicie, lecz nie mogłem odpalić – rozrusznik nie kręcił) akumulator i odpalenie samochodu nastąpiło poprzez klemy od drugiego auta. Po powrocie do domu, wyjściu z auta i jego zamknięciu pilotem, alarmu zaczął wyć i nie dało i do chwili obecnej nie da się go wyłączyć.

Przejrzałem forum i natknąłem się na podobne problemy innych ludzi, natomiast nie znalazłem rozwiązania do chwili obecnej.

Próbowałem już następującej metody:

Cytat:
    „Witam miałem ten sam problem
    Musisz zrobić tak :
    odłączyć akumulator
    podłączyć akumulator
    włączyć i wyłączyć stacyjkę trzy razy w ciągu 7 sekund po tych czynnościach zapali się na stałe dioda od alarmu ,
    ponownie przekręcić zapłon dioda zacznie migać po dwóch mignięciach wyłączyć stacyjkę .
    uzbroić alarm i wszystko powino być ok

P.S. Alarm możesz zawsze zneutralizować po przez wciśniecie przycisku od zamykania/otwierania drzwi na konsoli
    pozdrawiam„

Co nie dało żadnego skutku, alarm ciągle wyje i mruga światłami.

Dodam jeszcze, iż nie świeci mi się zegar w aucie oraz wskaźnik temperatury na zewnątrz. Bezpieczniki sprawdzone, wszystkie są ok. Akumulator naładowany. Nie mogłem też zlokalizować centralki od alarmu (pod lewarkiem zmiany biegów i w rejonach hamulca ręcznego jej nie ma). Auto odpala normalnie, centralny zamek otwiera i zamyka wszystkie drzwi, immobilajzer działa normalnie. Zamykanie i otwieranie auta potwierdzane jest odpowiednio jednym i dwoma mrugnięciami świateł (tak jak zawsze). Martwi mnie dioda od alarmu, która świeci światłem ciągłym (gdy alarm wyje) lub standardowo mruga, gdy nawet alarm nie jest uzbrojony (gdy wszystko było ok., dioda nie mrugała, gdy alarm nie był uzbrojony).

Alarm na firmowym kluczyku Renault.

Nie posiadam instrukcji od alarmu, jedyne, co mam zapisane w książce przeglądów to numer kluczyka oraz numer nadajnika.
    Na syrenie alarmu jest wyszczególniony model i typ Cobra 5370. Zdjęcie w załączniku.
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
    Alarm Cobra 5370 w Renault Scenic 2000 nie wyłącza się.

1 1