Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokuje adresy z frazą "wordpress"

26 Lut 2011 17:49 2575 10
  • Poziom 8  
    Panowie! Przedziwna sytuacja - jak w tytule każda przeglądarka blokuje mi każdy adres internetowy zawierający frazę "wordpress"
    Sprawdzałem na najnowszych przeglądarkach Opera, Firefox, InternetExplorer
    Wpisanie adresu typu: http://pl.wordpress.com/ lub http://www.dobreprogramy.pl/XeonBloomfield/wordpress-WordPress-SQLite,23262.html skutkuje tym że połączenie nie dochodzi do skutku przeglądarka informuje, że: Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony (Firefox) lub Połączenie przerwane przez serwer (Opera).
    Żadne filtry antyreklamowe w Operze i Firefoksie nic nie blokują. Przejrzałem Operowy unifilter.ini i nie ma tam wpisu który by coś blokował. Wyłączyłem też AdBlocka w Firefoxie, strona nadal się nie wczytuje. IE jak wiadomo nie ma, żadnego blokera reklam.
    Inne strony / adresy wczytują się normalnie.
    Na innych komputerach w mej sieci domowej strony z frazą "wordpress" wczytują się normalnie.
    Na kompie z tymi problemami jest zainstalowany Windows 7 HomePremium x64.
    Gdy odpalę CMD.EXE i wpiszę komendę: "tracert pl.wordpress.com" to następuje normalne śledzenie trasy, jak gdyby nigdy nic. Komenda PING też daje standardowy pozytywny efekt - działa.
    Myślałem że to mój router mnie blokuje ale po przejrzeniu logów wychodzi na to, że próba połączenia się przeglądarki z pożądanym adresem nawet nie wychodzi z kompa. W logach nie ma śladu próby połączenia, czy informacji o blokowaniu przez router połączenia z tym adresem. Wszystkie inne dowolne adresy internetowe są uwidocznione w logach routera. W routerze mam Tomato. Komendy tracert i ping z routera też dają standardowe pozytywne rezultaty.
    Myślałem że to może antywirus (mam AVG) albo zapora systemowa. Wyłączyłem wszystko i dalej się nie łączy.
    Myślałem, że to ustawione adresy DNS w parametrach łącza. Wyczyściłem je Ustawiłem wszystko na auto) zresetowałem łącze ale dalej bez zmian.
    Odpaliłem więc wirtualną maszynę w VirtualBoxie (tam połączenie internetowe NAT) - efekt ten sam, brak połączenia. Inne adresy działają.
    Kompletnie nie wiem co to może być.
    Mam nadzieję, że coś doradzicie.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W trybie awaryjnym problem rowniez wystepuje?
    Przez proxy (dowolne stad http://prx.centrump2p.com/ ), tez sie nie otwiera?

Daj logi z OTL w zalaczniku.
  • Poziom 8  
    Dzięki za szybki odzew.
    Kolobos napisał:
    W trybie awaryjnym problem rowniez wystepuje?

W trybie awaryjnym z obsługą sieci również jest problem. Inne strony wczytują cię normalnie
    Kolobos napisał:

Przez proxy (dowolne stad http://prx.centrump2p.com/ ), tez sie nie otwiera?

Przez proxy wszystko gra - wczytują się problematyczne strony
    Kolobos napisał:

Daj logi z OTL w zalaczniku.

Proszę. Mam nadzieję że o to chodziło. Pierwszy raz mam do czynienia z OTL
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Odinstaluj na razie: AVG 2011, PeerBlock, CyberGhost VPN.

Wykonaj skrypt w OTL:

:OTL
    IE - HKU\S-1-5-21-3968676018-350143352-646437463-1000\..\URLSearchHook: {00A6FAF6-072E-44cf-8957-5838F569A31D} - Reg Error: Key error. File not found
    FF - HKLM\software\mozilla\Firefox\Extensions\\m3ffxtbr@mywebsearch.com: C:\Program Files (x86)\MyWebSearch\bar\2.bin
    O16 - DPF: {1D4DB7D2-6EC9-47A3-BD87-1E41684E07BB} http://ak.exe.imgfarm.com/images/nocache/funwebproducts/ei-4/WebfettiInitialSetup1.0.1.1.cab (Reg Error: Key error.)
    O16 - DPF: {4871A87A-BFDD-4106-8153-FFDE2BAC2967} http://dlm.tools.akamai.com/dlmanager/versions/activex/dlm-activex-2.2.5.7.cab (DLM Control)

Dla pewnosci uruchom np. Ubuntu z plyty i sprawdz czy tez blokuje.
    Jezeli tez bedzie blokowac to zglos sie do swojego dostawcy internetu i zapytaj czy zablokowal i dlaczego ;-)
  • Poziom 8  
    Zrobiłem jak mówiłeś.
    Odinstalowałem programy, uruchomiłem skrypt i nic dalej blokada.
    Uruchomiłem Ubuntu i również nic - blokada
    Pomyślałem sobie że to nie może być wina dostawcy bo w innych kompach w domu nie ma tego problemu - wszytko jest ok.
    Zrobiłem zatem test - zmieniłem router w domowej sieci i problem ustąpił. Zacząłem zatem badać ten router który mi nie przepuszczał adresów z frazą "wordpress" (nie przepuszczał tylko z jednego kompa) i sie okazało że to coś w Tomato jest - firewall nie dopuszcza takich połączeń. Nie bardzo wiem co z tym dalej zrobić.
    Włączyłem w Tomato opcję aby pokazywał w logu połączenia przychodzące i wychodzące blokowane przez firewall routera (dotychczas opcja ta była wyłączona).
    I oto co jest w logu gdy prubyję wejść na jakiś adres w "wordpress"
    Code:
    Feb 26 20:26:19 RT-20CF30CE069E user.warn kernel: REJECT IN=br0 OUT=vlan2 SRC=192.168.1.10 DST=74.200.247.59 LEN=657 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=127 ID=3746 DF PROTO=TCP SPT=49375 DPT=80 WINDOW=4380 RES=0x00 ACK PSH URGP=0 

Feb 26 20:26:20 RT-20CF30CE069E user.warn kernel: REJECT IN=br0 OUT=vlan2 SRC=192.168.1.10 DST=74.200.247.59 LEN=657 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=127 ID=3749 DF PROTO=TCP SPT=49376 DPT=80 WINDOW=4380 RES=0x00 ACK PSH URGP=0
    Feb 26 20:26:20 RT-20CF30CE069E user.warn kernel: REJECT IN=br0 OUT=vlan2 SRC=192.168.1.10 DST=74.200.247.59 LEN=657 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=127 ID=3752 DF PROTO=TCP SPT=49377 DPT=80 WINDOW=4380 RES=0x00 ACK PSH URGP=0
    Feb 26 20:26:20 RT-20CF30CE069E user.warn kernel: REJECT IN=br0 OUT=vlan2 SRC=192.168.1.10 DST=74.200.247.59 LEN=657 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=127 ID=3755 DF PROTO=TCP SPT=49378 DPT=80 WINDOW=4380 RES=0x00 ACK PSH URGP=0
    Feb 26 20:26:20 RT-20CF30CE069E user.warn kernel: REJECT IN=br0 OUT=vlan2 SRC=192.168.1.10 DST=74.200.247.59 LEN=657 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=127 ID=3758 DF PROTO=TCP SPT=49379 DPT=80 WINDOW=4380 RES=0x00 ACK PSH URGP=0

Może ktoś wie o co chodzi?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zaloguj sie do routera, przejdz do Access Restriction i zobacz czy masz tam cos dodane. Jezeli masz to usun.
  • Poziom 8  
    Kolobos napisał:
    Zaloguj sie do routera, przejdz do Access Restriction i zobacz czy masz tam cos dodane. Jezeli masz to usun.

POMOGŁO!!! :D
    Dzięki, dzięki!!

W życiu bym na to nie wpadł.
    Jeszcze raz dzięki!!

Nie wiem jak Ci mógłbym się odwdzięczyć

A tak w ogóle to co to jest to Access Restriction? Co ja w ogóle zmieniłem? :)
  • Spec od komputerów
    Jak sama nazwa wskazuje jest to blokowanie dostepu.

Mozna zablokowac dostep do sieci calkowicie, do stron zawierajacych dany wyraz/adres, mozna blokowac dane porty lub protokoly, a wszystko to dowolnych godzinach w dowolne dni. Dla dowolnego komputera lub wszystkich w sieci.
  • Poziom 8  
    Tak też myślałem
    Miałem tam ustawienia które można skorcić do słów: dopuść zawsze ten komputer.
    Zastanawiam się zatem ki diabeł tam siedział że mi tego "wordpresa" nie puszczał.
    W dolnym okienku były jeszcze jakieś wpisy ale już je usunąłem. Może to one blokowały. No teraz to już się nie dowiem. Ważne że działa.
    Jeszcze raz dziękuję.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W Access Restriction nie ma opcji: "dopuść zawsze ten komputer", tam sa tylko opcje dotyczace blokowania. Domyslny wpis, ktory zapewne zmodyfikowales i wlaczyles (ten z nazwa example) blokowal slowo word ;-)

Cytat:

word text
    ^begins-with.domain.
    .ends-with.net$
    ^www.exact-domain.net$

Na przyszlosc nic tam nie zmieniaj jezeli nie chcesz znowu czegos zablokowac ;-)

Jezeli dalej masz wlaczone "example" to odptaszkuj przy Enabled i nacisnij Save, wtedy wylaczysz ta regule.
  • Poziom 8  
    Kolobos napisał:
    Domyslny wpis, ktory zapewne zmodyfikowales i wlaczyles (ten z nazwa example) blokowal slowo word ;-)
    Cytat:

word text
    ^begins-with.domain.
    .ends-with.net$
    ^www.exact-domain.net$

Jasnowidz jaki czy co? :)
    Rzeczywiście coś mi się kojarzy, że jakiś podobny wpis tam był.
    Ech! Całe życie się człowiek uczy. Niby proste ale nie za bardzo.
    Dobrze, że są takie fora bo chyba bym przedwcześnie osiwiał. :)
    Pozdro