Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltos szlifierka kątowa MA 2000

Ami-Tech 26 Lut 2011 20:45 2244 2
  • #1 26 Lut 2011 20:45
    Ami-Tech
    Poziom 1  

Dzień Dobry

Czy spotkał się ktoś z Szanownych Forumowiczów z wymianą wirnika a dokładnie demontażem małej zębatki przekładni kątowej szlifierki Eltos MA 2000.
    Jak to zrobić żeby nic nie uszkodzić. Jaki na wałku jest gwint.

Pozdrawiam
    Ami-Tech

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2011 20:03
    rafik@
    Poziom 14  

Witam , nie wiem jak dokładnie w twojej szlifierce ale robię różne szlifierki i zawsze było tak samo , odkręć nakrętkę ma normalny gwint prawy zębatka jest na klinie i dodatkowo może będzie na stożku , pukniesz i ci zejdzie myślę ze dasz sobie radę pozdrawiam.

0
  • #3 25 Lis 2017 00:38
    karolland
    Poziom 11  

Witam. To wcale nie tak. Zębatka jest nakręcana na wałek wirnika, gwint prawy, jednak wskutek eksploatacji szlifierki samoistnie się ona tak potrafi dokręcić, że trudno ją ruszyć. Ja najpierw owinąłem wirnik grubą tekturą i zacisnąłem w imadle, następnie dorobionym przecinaczkiem z niezbyt twardej stali ( by nie uszkodzić ząbków ) pukałem kilogramowym młotkiem - niestety z mizernym skutkiem, wirnik skosował się w imadle. Nie chciałem dokręcać na maxa by nie uszkodzić wirnika. Dopiero wirnik włożony w uchwyt tokarki a aluminiowy korpus przekładni podparty dociętym drewnianym klockiem o łoże tokarki, klocek dociśnięty konikiem by się nie wysunął bo korpus jest skośny - by nie skrzywić wirnika przy uderzaniu młotkiem. Wtedy po kilku raczej mocnych uderzeniach zębatka się odkręciła.

0