Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 124 - elektryczne zagłówki

pmendel 25 Oct 2004 14:39 7299 9
 • #1
  pmendel
  Level 11  
  Witam,
  poszukuję informacji na temat naprawy elektrycznych zagłówków w MB W124, rocznik '89 /schematy, instrukcje, hinty..../
  objawy są takie, że zagłówki nie działąją, bezpieczniki są całe. Z problemem miałem na razie tylko kontakt telefoniczny - może ktoś podzieli się doświadczeniami?
  pozdr,
  zac
 • #2
  firdy
  Level 21  
  Zagłówki są chyba pneumatyczne. Jeżęli padłą pompa próżniowa to nie będą się składać.
 • #3
  gag
  Level 2  
  WITAM
  ZAGŁÓWKI SĄ ZASILANE PODCIŚNIENIEM , SPRAWDŻ ZAWOREK STERUJĄCY PODCIŚNIENIEM JEST POD TYLNĄ KANAPĄ PO LEWEJ STRONIE
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  Nie ma pompki, podciśnienie idzie od silnika (benzyna) lub od Vacum-pompy (diesel) Jest to kabel chyba szary z paskiem o ile mnie pamięć nie myli. Zaworek pod siedzeniem zawiera prosty układ czasowy, że nawet po krótkim naciśnięciu przycisku zaworek przełącza na ok. 5-7 sek żeby nastąpiła prawidłowa reakcja pneumatyki.

  Sprawdź:

  Czy przewodem podciśnieniowym idącym od przodu auta pod siedzenie dostarczane jest w czasie pracy silnika podciśnienie

  Czy po włączeniu zapłonu i wysterowaniu zaworka klawiszem będzie słyszalny delikatny stuk włączenia i po paru sekundach wyłączenia.(trzeba odchylić kanapę tylną)

  Sprawdź napięcie na wtyczce, na jednym (chyba coś czarnego) będzie "15", brązowy to masa, i chyba brązowy z paskiem to sterowanie od klawisza (masą oczywiście)

  Jeżeli wszystkie punkty są OK, to sprawdź czy po uruchomieniu silnika i naciśnięciu klawisza na wyjściu zaworka pojawi się podciśnienie na parę sekund (trzeba zdjąć przewód podciśnieniowy idący do tyłu, w stronę zagłówków.

  Jeżeli płytka wyłącznika czasowego w zaworku uległa korozji (czasem się zdarza) to można ją wywalić. Ponieważ nie będzie zwłoki trzeba będzie dłużej nacisnąć klawisz i to wszystko

  Pzdr. Gerri
 • #6
  Sisar
  Level 5  
  mercedes 124 - elektryczne zagłówki mercedes 124 - elektryczne zagłówki Hej, ja też mam z tym problem. Po naciśnięciu przycisku, nie słychać żadnego pyknięcia. Czy możesz mi pomóc i napisać gdzie jakie napięcia powinny być na wtyczce od zaworka (trójnika) po naciśnięciu przełącznika od zagłówków na konsoli? Załączam zdjęcia wtyczki i zaworka. Na dwóch pinach wtyczki znalazłem ok. 12 volt, jednak po naciśnięciu przycisku na konsoli nic nie pyka. Podciśnienie dochodzi wężykiem [img-0] [img-1] do zaworka.
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Znalazłem schemacik. Zaworek jest jednak sterowany impulsem plusowym - a nie masą jak mi się wydawało. Mam nadzieję, że teraz nie będziesz już miał wątpliwości jak to zdiagnozować.
  mercedes 124 - elektryczne zagłówki
 • #8
  Sisar
  Level 5  
  Bardzo, bardzo Tobie dziękuję.... zaraz będę to ogarniał... w moim aucie nie było fabrycznie tych zagłówków, tylko je dokupiłem i zamontowałem - nie mogło przecież od razu działać :)
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  No to jak montujesz, to X30 to jest taka listwa połączeniowa na bocznej ścianie przed przednimi drzwiami. Zresztą daj mi maila to ci coś wyślę.