Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA 6626I buczy podczas mycia

26 Lut 2011 21:43 10275 10
  • Poziom 11  
    Witam

Mam problem ze zmywarką jak w tytule. Ma ok 4 lat więc już po gwarancji.
    Podczas pracy dysz buczy. Sugerując się postami dot. podobnych zmywarek obstawiłem pompę. Otworzyłem ustrojstwo :
    Widać przy silniku lekki wyciek. Wyjąłem pompę, delikatnie odłączyłem plastikową turbinę, widać jakaś nieszczelność była, łożysko na silniku od strony turbiny leciutko przyrdzewiałe ale kręci w miarę , na wszelki wypadek przy pomocy znajomego wymieniłem na nowe. Skręciłem silnik i pytanie czy tą turbinę założyć z powrotem skręcić i będzie szczelne czy raczej nie ma szans, ewent co można w tej sytuacji jeszcze zrobić ? Z tego co widzę w ofertach, sama turbina jako część zamienna nie występuje tylko w komplecie z silnikiem ale ponad 300 zł ;(
    Poniżej kilka fotek jak to wygląda po rozebraniu :Zmywarka Amica ZZA 6626I buczy podczas mycia Zmywarka Amica ZZA 6626I buczy podczas mycia Zmywarka Amica ZZA 6626I buczy podczas mycia Zmywarka Amica ZZA 6626I buczy podczas mycia

Dodam że chciałbym to zrobić tak aby przynajmniej kolejne 4 lata nie wyciągać tego z zabudowy,
    Proszę o radę

Bartek
  • Poziom 13  
    roiłem podobną pompę na klejeniu ciąć i wymienić uszczelniacz do kupienia (www promaster.pl AGD Pralki,zmywarki simeringi,v-ringi)
  • Poziom 11  
    Ta turbinka jest zgrzana na obwodzie , nie klejona, jak ją rozetnę to już chyba tylko kosz. Druga sprawa czym ciąć ?
    No chyba że jest sposób na ponowne sklejenie/skręcenie ?

Bartek
  • Poziom 13  
    kleiłem klejem do szyb samochodowych (brzeszczot)
  • Poziom 11  
    No nic dzięki za radę, póki co trochę się boję to ciąć , druga sprawa ile mi to pochodzi takie posklejane ?
    Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, ewent wie gdzie kupić samą turbinę z uszczelnieniem , będę wdzięczny.

Bartek
  • Moderator AGD
    Łożyska musisz wymienić, rozciąć korpus pompy,wymienić uszczelnienie i pokleić - sprawa dość trudna. Jedynie wymiana całej pompy na nową. One właśnie wytrzymują ok. 4 lat. Turecki Arcelik.
  • Poziom 11  
    Przespałem się z tym i... rozciąłem... Nie wygląda to ciekawie.
    Samo uszczelnienie wygląda tak :

Ale pytanie gdzie to kupić, ewent czym zastąpić ?
    Na gumie widnieje :

FERKAN FKO - 002 13

Faktycznie jest taka firma w Turcji nawet na stronie mają fotkę takiego uszczelnienia ale nie widzę takiej części w rodzimych ofertach.

A może spasuje inna pompa/turbina do której są tzw zestawy naprawcze ?
    300 zl za pompę moze nie tak duzo ale jak mi padnie po roku to znowu problem wróci

Bartek
  • Moderator AGD
    Napisałem wyżej : 4 lata masz pewne. Regeneracja tej pompy to koszmar.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Może i rzeżba ale cel miałem taki żeby to zrobić albo dużo taniej albo mniej awaryjne od oryginału (wstawić inną turbinę/pompę - bardziej przyjazną ) ale na tą chwilę zamówiłem już nową oryginalną pompę. Gra faktycznie chyba nie warta świeczki. Dziękuję wszystkim za rady i zainteresowanie.

Bartek