Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z TP z routera Pentagram

wiktor1987 26 Lut 2011 23:13 2376 8
  • #1 26 Lut 2011 23:13
    wiktor1987
    Poziom 8  

Mam teraz Neostrade i mam założony router Pentagram Cerberus P6331-42. Zamówiłem sobie teraz opcję z telewizją i chciałem się dowiedzieć czy będe musiał wymienic mój router na liveboxa żeby uruchomić tą telewizję? Na jaki podwójny konwerter wymienić mój stary (TP będzie podpięte do drugiego telewizora, na pierwszym jest TNK). I jak mam założyć nowy konwerter (jak go ustawić) żeby nie ruszać anteny bo mam ją dość dobrze ustawioną (na około 85%)?
    Z góry dzięki za odpowiedzi. Jeśli jeszcze potrzebne są Wam jakieś dane to chętnie podam :)

• #2 26 Lut 2011 23:18
    mihal2002
    Poziom 43  

wiktor1987 napisał:
    (na około 85%)?

Okulista lepiej ustawia okulary.:D

Konwerter to twin. Resztę znajdziesz w opcji szukaj.

• #3 27 Lut 2011 09:35
    romeok01
    Poziom 35  

Do pierwszego uruchomienia tunera będzie wymagany livebox, później jak już wykona się aktualizacja tuner możesz podłączyć pod dowolny router.

• #4 27 Lut 2011 11:15
    wiktor1987
    Poziom 8  

W sumie jak już będe musiał podłączyć liveboxa to już bez różnicy czy później będe korzystał z liveboxa czy routera. I jeszcze nie wiem jak z tym ustawieniem tego nowego konwertera bo nie moge tego nigdzie znaleźć :/ Dlatego prosze o pomoc. I jeszcze jaki proponujecie kupić konwerter Twin??

• #5 27 Lut 2011 12:50
    romeok01
    Poziom 35  

Dobrej jakości konwertery produkuje firma Inverto, stary konwerter wykręć ostrożnie z anteny wkręcisz nowy uwazając, aby nie ruszyć ustawienia anteny i powinno działać.

• #6 27 Lut 2011 13:01
    gazik24
    Poziom 14  

Wymontowujesz pojedynczy konwerter.W miejsce starego zakładasz nowy Twin podpinając dwa kable, jeden do TNK drugi do dekodera TP. Staraj się nie poruszyć czaszą -- jak twierdzisz że masz ustawioną dobrze...
    Co do konwertera Twin znajdziesz ich "masa" na aukcjach All....ro.Sugeruj się jak najmniejszą liczbą dB .np:od 0,1 -0,2 ( nie Twin Monoblock )

• #7 27 Lut 2011 13:44
    wqq
    Poziom 21  

Witam

Co do pierwszego uruchomienia TP nie zgodzę się że musi być podłączony pod Liveboxa. Podłączałem w sumie trzy zestawy z czego dwa były podpinane pod inne urządzenia niż wspomniany L...box i powiem szczerze, że miałem mniej problemów z tymi dwoma urządzeniami (instalacja przebiegła o wiele szybciej)

Pozdrawiam

• #8 27 Lut 2011 19:46
    Marek-B
    Poziom 24  

Odpalałem na Pentagramie pierwszą instalację i było OK. Wystarczy połączenie z netem.

• #9 28 Lut 2011 13:48
    wiktor1987
    Poziom 8  

Połączenie z netem jest bo już ten zestaw mam od 3 lat i śmiga bez żadnych problemów. Z tego co czytałem na stronce TP to w Liveboxie i tak trzeba wyłączyć TV przez ADSL więc zrobić z tego zwykły port internetowy, więc normalny router by sie nadawał. spróbuje podłaczyć do mojego routera i zobacze jak to wyjdzie.
    Dzięki za pomoc, jak zrobie to dam znać :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo