Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niebieski laser, do obudowy Skyway Red Purple

sstudio 27 Lut 2011 03:30 1801 5
  • #1 27 Lut 2011 03:30
    sstudio
    Poziom 11  

Witam mam obudowę po takim laserze: Skyway Red Purple
    Sterowanie odbywa się poprzez wbudowany mikrofon,lub za pomocą sgnału DMX za pośrednictwem 9 kanałów.
    Dane techniczne :
    Zasilanie: 230-240 V AC 50 Hz
    Lasery : R:100mW G:50mW
    Wymiary: 285x130x99 mm
    no diody już wyleciały z skrzynki bo sie skończyły, chce teraz włożyć do środka diodę niebieską co mi polecicie?bo ostatni temat niestety został usunięty więc robie kolejny ;] moce jakie mnie interesują to 250mW 500mW albo 1W jak macie podajcie rodzaj, cenę takiej diody i gdzie mogę to dostać. Wielkie dzięki za samo zainteresowanie się już postem pozdrawiam
    poglądowe foto:
    niebieski laser, do obudowy Skyway Red Purple

0 5
  • #2 27 Lut 2011 07:42
    c4r0
    Poziom 36  

Odpowiedź taka sama jak w poprzednim temacie: nie kombinuj bo to niebezpieczne. Do zdobycia po niskich cenach są jedynie diody 445nm 1W i 405 do 300mW. Obie są moim zdaniem zbyt niebezpieczne żeby do takiej zabawki je pakować a potem używać na imprezach. Poza tym, skoro poprzedni temat skończył w koszu to ten pewnie też tak skończy...

0
  • #3 27 Lut 2011 07:55
    predator25
    Poziom 13  

Lepiej się zastanów nad tym laserem, bo takim mocnym możesz poparzyć ludzi i oślepić.

0
  • #4 27 Lut 2011 12:47
    sstudio
    Poziom 11  

tamten temat został zamknięty, ale nie dostałem odpowiedzi konkretnych na moje pytania dlatego pisze. więc jaką diode zastosować by było to w miare bezpieczne? przecież robi się takie urządzenia, czy to małe chińskie rączki czy też ludzie w Polsce je wykonują dla siebie prywatnie, oni wszyscy korzystają z diody 445nm? czy stosują jakieś filtry, czy może inne diody?

0
  • #5 27 Lut 2011 22:23
    c4r0
    Poziom 36  

Obecnie w niebieskich laserach dyskotekowych najczęściej stosuje się moduły DPSS 473nm. Wcześniej w takim sprzęcie stosowało się lasery argonowe. Ostatnio pojawiła się fala taniego sprzętu z diodami 405nm, ale to jest raczej tani szajs. Masz rację, to nie ma znaczenia czy sprzęt jest składany przez Chińczyków czy przez Ciebie, ale nikt nie powiedział, że ten składany przez Chińczyków jest bezpieczny. Realia są takie, że ludzie to kupują i używają, i zazwyczaj nikt nie ślepnie, ale ten sprzęt JEST potencjalnie niebezpieczny. Dlatego nikt Ci tutaj nie napisze, że którakolwiek z tych diod jest bezpieczna. Filtry mijają się z celem, bo chcesz, żeby wiązki światła były dobrze widoczne i jednocześnie bezpieczne, a to się wyklucza. Bezpieczne świecenie laserami tego typu po widowni to dobór złotego środka wśród wielu parametrów, jak prędkość skanowania, odległość od widowni, rozbieżność wiązki (poparte odpowiednimi pomiarami), oraz NIEZAWODNOŚĆ sprzętu i odpowiednie zabezpieczenia. W przypadku sprzętu tego kalibru, co pokazałeś na zdjęciu, o niezawodności i zabezpieczeniach możesz zapomnieć.

0
  • #6 28 Lut 2011 13:00
    sstudio
    Poziom 11  

wiem że nie jest to laser typu kwant ;] nie kosztuje 70tys za 1W zieleni hehehe dlatego podałem wszystko co wiem na temat tego urządzenia technicznie, dałem foto, można gdzieś w necie cos o nim jeszcze znaleźć, a z racji że są tutaj ludzie którzy mają DUŻE pojęcie na ten temat to mogą coś powiedzieć właśnie o temacie skanowanie tego lasera i jego układzie. wiem że nie bedzie to bezpieczne, jak tutaj padło tani sprzet nie jest nigdy bezpieczny na 100% a mi chodzi po protu o bezpieczeństwo typu że włącze ten laser z tą diodą i nagle 300oób na sali albo plenerze zależy gdzie będe miał akurat impreze jet ślepych,

0