Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1.9JTD-check engine

27 Feb 2011 06:06 4961 4
  • Level 18  
    Witam wszystkich,
    Silnik uruchamia się poprawnie, po teście wyświetla napis: check ok
    ma przyspieszenie i jest dobrze ale ostatnio w czasie jazdy podkoczyłem na łaczeniu nawierzchni z mostem i w tym momencie pojawił się błąd który od tego czasu powraca co jakiś czas, przeważnie na czwartym biegu ok 80-90 km/h.
    Jest to komunikat: kontrolka check engine, napis na wyświetlaczu: Engine Fault i sygnał dźwiękowy, trwa to ok 1 sek i znika ale przy tym następuje spadek mocy silnika, dodawanie gazu nie przynosi efektów, po puszczeniu pedału gazu i ponownym naciśnięciu moc powraca.
    Czy ten spadek mocy to przełączenie w tryb awaryjny czy może turbina wyłącza się i tam należy szukać usterki?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Przede wszystkim diagnostykę trzeba mu zrobić!
  • Level 18  
    kajaba autoserwis wrote:
    Przede wszystkim diagnostykę trzeba mu zrobić!

Zgadza się, właśnie zamówiłem interfejs do FES ale sądziłem że ktoś miał podobny przypadek.
    Nie wiem czy ten spadek mocy to wyłączenie turbiny czy w takich przypadkach te silniki przełączają się w tryb awaryjny.
  • Level 9  
    Witam
    Chciałbym odświeżyć temacik, ponieważ mam podobny problem co założyciel postu. petarda0 i jak rozwiązałeś problem?
    Pozdrawiam
  • Level 42  
    Jak to co? Kupuj interfejsik i już wiesz wszystko
    Dzisiaj się nie naprawia w warsztatach, tylko kupuje sprzęt na allegro