Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowany telefon Motorola V66

25 Paź 2004 15:43 2295 4
  • Poziom 37  
    Mam zablokowany telefon Motorola V66. Po zmianie operatora i prośbie o podanie kodu wyswietla "Zgłoś do serwisu" - czy coś takiego.
    Telefon nie miał zdjętego simlocka i pewnie źle wprowadzany kod zablokował go. Czy da się za pomocą kodów odblokować go ewentualnie zdjąc simlocka, czy trzeba zgłosic się do serwisu i podłączać do kompa?

Druga sprawa, telefon ten wcześniej, po włożeniu oryginalnej karty sim, zalogowaniu się, wybraniu numeru, zgłaszał na wyświetlaczu, że połączenie nie może być zrealizowane, czy też nie może wybrać numeru.
    Czy to jakaś prosta usterka, czy tez sprawa nieopłacalności naprawy?
  • Poziom 23  
    Witam.

Jeżeli telefon jest zablokowany przez niepoprawnie wprowadzany PIN,
    to trzeba użyć kodu PUK.

Wklepać i gotowe.

Pozdrawiam :) .
  • Poziom 37  
    Sprawdzę, faktycznie mogę spróbować - nie mam tej karty i nie wiem czy osoba zna PUK. Obawiam się, że puk nie pomoże, bo nie prosi o PUK, tylko od razu zgłasza, żeby się zwrócić do serwisu. To było dokładnie tak, że wsadziłem swoją kartę od innego operatora. Poprosił o Pin, wpisłem, po czym poprosił o "kod". Nie chcąc go blokować wyjąłem i wsadziłem oryginalną od niego. Poprosił o pin i zalogowałem się. Próbowałem zadzwonić i powiedział, że połączenie nie może nawiazać połączenia. Oddałem kartę i drugi raz na swojej poprosił o pin, po czym poprosił o "kod". I tu po próbach wpisania kodów z Motoroli (ale człowiek głupi :D ) telefon stwierdził, że co będzie rozmawiał z debilem i żebym zgłosił się do serwisu.
    Pozostaje też sprawa zdjęcia simlocka.
    Czyli w sumie 3 sprawy: odblokować, zdjąć simlocka i ewentualnie sprawdzić te połączenia, których nie mógł uzyskać.
  • Poziom 37  
    Na razie PIN przyjęty (na mojej karcie, czyli na Idei - a oryginalna chodziła w Erze) czyli to nie o PIN i PUK chodzi. Komunikat: "!Skontaktuj się". Nie przyjmuje nic. :( Tamten mss3.6a wymaga kabla do komputera, który będzie kosztować tyle co odblokowanie.
    Dzięki za próbę pomocy, ale chyba jak nikt nic nie wykombinuje to czeka mnie wizyta w serwisie i o trochę kasy będę lżejszy.