Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Sharp SJ 47L-T2S - głośna praca agregatu

27 Lut 2011 09:33 8406 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Nabyłem ostatnio drogą kupna :-) taką lodówkę.

http://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamrazarka-sharp-sj-47lt2s.php

Lodówka była używana i dostałem dobrą cenę. Może tu jest właśnie haczyk.
    Po doprowadzeniu jej do stanu używalności (była trochę usyfiona) włączyłem sprzęt. Lodówka działa tak jak trzeba. Zamrażalnik mrozi bardzo dobrze. Jest cyrkulacja powietrza itd.
    Jedno co mnie zastanawia to, że agregat naprawdę dość głośno pracuje. Słychać że regulator obrotów działa bo na początku jak włączyłem to hałas był dość mocny i po czasie coraz słabszy w miarę chłodzenia, ale nadal jest dość głośna. Obok stoi stary Polar który jest o wiele cichszy.
    Niby ten Sharp Japan i bajery których stary Polar nie ma ale ten hałas. Zastanawiam się czy może ktoś z was ma taki model lub podobny (SJ 43L-T2) i doświadczenie z nim. Czy też jest taki głośny? Jeżeli tak to pozostaje się przyzwyczaić. Jeżeli nie to co można zrobić? Ile może kosztować nowy agregat + wymiana (domyślam się, że może się nie opłacać wymienić). Może jest jakiś sposób na wyciszenie? Dodam , że jet wypoziomowana.
  • Poziom 34  
    Sprawdź, czy przyczyną hałasu jest sam agregat, czy też przewody wychodzące z niego(chodzi o rurki). Aby mieć pewność wystarczy rurki przytrzymać ręką aby drgania nie przenosiły się dalej na lodówkę. Jeżeli hałas znacznie się zmniejszy to sprawa prosta, wystarczy znaleźć miejsce gdzie rurka dotyka do obudowy lodówki i lekko odgiąć aby nie dotykała lub podłożyć w tym miejscu gąbkę lub miękką gumę. Jeżeli sam agregat wytwarza cały hałas to chyba trzeba się przyzwyczaić ;-)
  • Poziom 9  
    Niestety to nie rurki.
    Słychać agregat.
    Agregat to HCTL FL1568-SD.
  • Poziom 9  
    Witam raz jeszcze.
    Zadzwoniłem do serwisu Sharp'a i pogadałem z gościem.
    Fajny facet podał mi kilka informacji.
    Zaproponował coś z tym zastrzeżeniem że nie ma niestety gwarancji na ten patent.
    Do tego typu lodówki i innych mają zestawy wygłuszające tzn pojemnik + podkładki i sprężynki pod kompresor.
    Czy ktoś z was miał doświadczenie z takimi zabawkami?
    Myślałem jeszcze o założeniu na ścianę kawałka takiej maty wygłuszającej żeby się dźwięk nie niósł po ścianie.

Co wy na to?
  • Poziom 34  
    Podkładki odizolują agregat od obudowy lodówki akustycznie i to powinno obniżyć hałas. A co z samym agregatem skoro serwis nieoficjalnie proponuje jakieś pudełko na agregat znaczy, że urządzenie nie boi się przegrzania więc równie dobrze rzucić na agregat starą kufajkę jeżeli się nie zapali to na pewno wyciszy. Żartobliwym tonem przybliżam temat, mam nadzieję, że mnie nie ukarają jakimś ostrzeżeniem no można kufajkę namoczyć;-)
  • Poziom 9  
    Hej.
    Dzięki za odpowiedź.
    Co do pudełka to sory ale ja źle się wyraziłem.
    Chodziło o pojemnik skraplacza znajdujący się nad kompresorem.