Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 106 -1,1 1992 r - brak zasilania ECU

desty 27 Feb 2011 10:57 3352 3
 • #1
  desty
  Level 10  
  WItam. Po przekręceniu stacyjki nie załącza się kontrolka CHECK i nie można też uruchomić auta. Wygląda na brak zasilania ECU. Wszystkie dostępne bezpieczniki sprawdzone( tj. pod kierownicą i przy aku) . Pod ECU jest taki duży przekaźnik, który kłapie, ale nic się nie dzieje. Pompy paliwa też nie słychać po przekręceniu stacyjki. Co można jeszcze sprawdzić. Może ktoś ma schemat lub rozpisane piny komputera. Podał bym zasilanie bezpośrednio na komputer. Moze gdzieś jest jakaś masa, która przestała przewodzić. Na desce pali się tylko kontrolka ładowania i smarowania oraz podnosi się wskaźnik paliwa. Czy komputer ma gdzieś ukryty swój własny bezpiecznik lub przekaźnik ?
 • #2
  jawiczka
  Level 28  
  Podaj jaki masz typ sterownika, lub kod silnika.
 • #3
  rico37p
  Level 28  
  Bez względu na rodzaj sterownika ,zasilanie na pompę paliwową ,cewkę zapłonową i sterownik idzie z przekażnika zespolonego którego szukaj w komorze silnikowej (prawdopodobnie na ścianie grodziowej).Powodzenia.
 • #4
  desty
  Level 10  
  WItam. Problem rozwiązany. Przyczyną braku zasilania ECU był przetarty przewód zasilający w okolicy skrzyni biegów. Przewód się przetarł a następnie całkowicie utlenił powodując przerwę. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć ;)