Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Hitachi P50T01E uszkodzony scan driver

27 Lut 2011 11:16 3268 4
  • Poziom 18  
    Witam
    Plazma jak w temacie, uszkodzony jeden układ na module ND60200-0047. Po wylutowaniu tego układu nie przeciąża już przetwornicy, TV startuje ale oczywiście górna część ekranu nie jest wyświetlana w całości. Czy taki układ jest w ogóle do dostania? Może istnieje jakiś zamiennik? Bo cały moduł jest praktycznie nie osiągalny, jeśli już to za granicą. Dołączam zdjęcie tego układu

Załącznik usunięty - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 6. [@m]
  • Spec od monitorów
    Z tego co pisza min. na forum http://www.plasmafix.com/plasma.php
    chodzi zawsze w tej serii plasm H. o ten sam scalak -hybryda 3294F
    co to jest nikt nie wie/lub nie chce ujawnic

Do dostania na http://www.angelsmarket.ru/catalogue/item.php?bc_tovar_id=2686&binn_rubrik_pl_catelems1=72
    za ok. 15$ , ale nie wiem czy jest wysylka do Pl

Taki sam scalak wystepuje w plasmach Fujtisu
    Y-DRIVE ND62200-0021 Fujitsu 42C128135UA52 4 IC 3294F
    Y-DRIVE ND62200-0020 Fujitsu 42C128135UA52 4 IC 3294F
    za tymi modulami sie rozejrzyj moze sa kompatybilne

p.s
    Jakie masz "szklo" w tej plasmie H. ?
    Zazwyczaj wstawiali szklo -produkt kooperacji FUDJITSU / HITACHI z fabryki Guffo Chiny opisany jako

FPF50C160134UB-41 (N8C742037J1-06C)
    Vs=87,7V, Va=65V

+ plyta gl.od LG

Masz szczescie bopo wyj.scanu sie wlacza i brak tylko polowki
    gdyby bylo inaczej trzeba mieniac polowe na Y-sus (chyba te w top rzedzie)
  • Poziom 1  
    WITAM kolego czy poradziłeś sobie z tym uszkodzonym scan driverem.Ja mam taki sam telewizor i uszkodziły mi się dwie te płytki z końcówkami ND602000047 i 0048 i nie wiem co robić za płytki wołają 1000zł ale jest problem bo prawdopodobnie płytki te uszkodził zepsuty ekran i nikt nie chce PODJĄĆ SIĘ TEGO RYZYKA bo nie da się sprawdzić ekranu beż tych płytek .i tak kupię płytki za 1000zł i mogą się znowu uszkodzić przez ten ekran.i kolejna strata.a plazma ma 3 lata i kosztowała niemało.na ebay-u znalazłem komplet płytek za 200usd ale podają tylko symbole te główne a na płytce są też inne zaczynające się na jp60806 i jp 60796 ,i też nie mam gwarancji że kupię i będą pasować .Pomóżcie co mam robić.
  • Poziom 18  
    Witam
    Niestety telewizor nadal stoi i czeka na dawcę części. To czy ekran jest sprawny można sprawdzić wylutowując uszkodzone scalaki z tych modułów, tv wystartuje ale będzie brakować niektórych linii obrazu, reszta zaś wyświetli się normalnie. Scalaki te podobno padają od przegrzania i w późniejszych modelach klejono do nich radiatory, tak bynajmniej gdzieś przeczytałem.
  • Poziom 18  
    TV, szczęśliwym zrządzeniem losu został naprawiony. Udało mi się zakupić na e-bay`u ten scalak (dodam że pierwszy raz kupowałem towar bezpośrednio z chin - to wcale nie takie trudne). Na razie działa dobrze, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam jeszcze jedną sztukę tego układu i mogę odsprzedać, info na PW