Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić parownik BRC?

25 Paź 2004 16:19 1854 3
  • Poziom 10  
    Kupiłem vectre 2.0i wielopunktowy wtrysk, parownik brc 140 KM. Instalka drugiej generacji.
    Chce przemieścić parownik. Gdy kupowałem przewód miedziany to facet się w sklepie zdziwił że chcę fi 8. I rzeczywiście od butli do filterka jest przewód fi 6, a od filterka do parownika fi 8. Stwierdził że chyba ktoś przykąbinował. Samochód nie pracuje stabilnie i nie ma siły (stare poloneziny mnie biorą). Ustawiania nic nie zmieniły.
    Jak ktoś ma teorię dlaczego jest fi 8 zamiast fi 6 to proszę o info.
    Na co może wpływać inna średnica rurki?.
    Samochód był kupiony już z gazem i nie miałem wpływu na to czy owo.
    W momencie kupna działał OK. Uszczxelki w parowniku zmienione i filterek też.
    I jeszcze jedno.
    Ile średnio gazwonik by wziął za przemieszczenie parownika?
  • Poziom 21  
    Rurka nie powinna na nic wpływać to że nie masz mocy to byćmoże
    przyczyną jest nie uregulowany parownik lub stare mebrany w nim.
    A sprawdziłeś jak jest doprowadzony gaz do parownika do mieszalnika
    na kolektoże ssącym?
    Polukaj czy tam jest dobrze wszystko.
    jak coś to pisz postaramy sie pomuc a co do regulaji parownika to gazownik bieże około 50zł za robot i do tego częśći kture zostaną zużyte.
  • Poziom 26  
    Niekoniecznie kombinowana instalka. Zakładaliśmy kiedyś coś włoskiego co miało fi8. NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA.

Przy przenoszeniu reduktora zależy ile roboty - taki koszt. Jeśli trzeba by było przerabiać przewody wodne lub/i gazowy to ok. 80 zł. Jeśli nie to 40-50 zł.

Na moc mają przede wszystkim wpływ: 1)USTAWIENIA reduktora i attuatora. Jeśli ustawienia OK to 2) wywal gazolinę z reduktora (spust śrubką ze spodu reduktora). 3) a może mikser jest źle dobrany? np jest zbyt mało czuły. 4) reduktor szmaciatej firmy może mieć napisane nawet 200kW ale nie ma potrzebnej wydajności i tyle! 5) może jakieś mądre przytkało rurę wlotową powietrza?
  • Poziom 16  
    Niektore parowniki "SUPER" do wiekszej pojemnosci maja fi8. Tak jak juz pisano sprwadz regulacje na odcinku parownik -> mikser. Moze byc za duzo albo za malo tylko dwie opcje:) U mnie jak kupilem ktos tak popuscil ze dlawil sie iloscia gazu mimo ze duzy silnik.