Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Magnat Motion Sub 25A - czasem pali bezpiecznik

27 Lut 2011 14:35 2088 2
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie, sprzęt jak w tytule. Subwoofer ostatnio po raz pierwszy od 3 lat spalił bezpiecznik główny, podczas pracy w kinie, przy wybuchu w akcji (batman, sporo się działo :) ), ok 60% głośności. Bezpiecznik nominalnie powinien być 1,5A, pod reką miałem 1A i taki zamontowałem, film udało się dokończyć. Kilka dni później pod koniec innego filmu znów poleciał bezpiecznik ale było to ok 75% mocy. Tym razem zamontowany został bezpiecznik 2A bo tylko takie udało mi się kupić w mojej okolicy. Od 2 tygodni jest spokój, subwoofer pracuje na każdej głośności, nie wykazuje żadnej odmienności w zachowaniu, nie grzeje się ponad normę jednak sprawa nie daje mi spokoju - czy takie palenie bezpiecznika jest zapowiedzią zbliżającej się awarii czy po prostu zbiegiem okoliczności spalił się fabryczny 1,5A a wymienny 1A ze względu na jego nieodpowiednie parametry? Proszę o poradę
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Dziękuję za wytłumaczenie. Bezpiecznik wstawiony 1,5A zwłoczny, taki jak powinien być, sprzęt "ostro" przetestowany sprawuje się bez zarzutu. Dziękuję koledze dj-MatyAS ! :)