Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie jeszcze przekierować porty ?

27 Lut 2011 15:23 1104 6
  • Poziom 16  
    Musze przekierować porty 6001 i 6002 od kamerki IP. Zrobiłem to już na routerze ale nadal nie mogę się pod kamerkę podpiąć z zewnątrz. Czy raczej nie obejdzie się bez dopłaty dla providera i publicznego IP ?

Za każdym razem gdy odepnę zasilanie od sieci kamerka ACM-4001 ma inny IP, gdzie to zmienić na stałe?
  • Specjalista Sieci, Internet
    > gdzie to zmienić na stałe?
    najlepiej w kamerze, czasem to można w routerze

> ale nadal nie mogę się pod kamerkę podpiąć z zewnątrz
    podłącz komputer do routera, start/uruchom: CMD.exe wpisz

tracert -d www.google.com
    ipconfig /all

załącz wynik

Jaki IP pokazuje strona www.showip.com
  • Poziom 16  
    Ok już się podpiąłem pod APka z zewnątrz (przepuściłem na nim porty) . Mam tylko nadal problem bo nie wiem gdzie zmienić w tej ACM-4001 IP na stałe i przydziela mi ciągle dynamicznie. Przeszukuje to ActiveSetup i nie mogę znaleść :/
  • Poziom 17  
    najprościej na routerze dodaj maca do odpowiedniego IP w serwerze DHCP wtedy kamerka będzie za każdym razem dostawała ten sam adres IP
  • Poziom 16  
    Problem jest w kamerce. IP na kamerce muszę mieć statyczne z określonym IP. Tylko ciągle przydziela mi automatycznie jakiś inny numer. Jak zmienię tutaj na sztywno to gdy daje Apply wyskakuje FAIL.

Próbowałem zmienić przez IP utility dołączony do oprogramowania kamery, ale gdy daje Save & Reboot też wyskakuje błąd i nie mogę zapisać.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jakiś komunikat do tego faila ?

Dodano po 4 [minuty]:

W instrukcji jest podane jego ip jako 192.168.0.100, może przestaw swoją wewnętrzną sieć na tą adresacje właśnie?
  • Poziom 16  
    Posłuchałem Cię b0dzi0 i miałeś rację przypisałem MACa i jest OK.
    THX