Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy komuś udało się zbudować własny bioptron?

27 Lut 2011 16:36 1723 1
  • Poziom 11  
    Witam,
    jestem ciekawy, czy ktoś praktycznie przebrnął przez temat. Sprawa wydaje mi się warta zainteresowania.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 9  
    Można to nazwać prototypem, ale zbudowałem.
    Reflektor PAR-16; żarówka halogenowa 20W 12V GY4 HALOSPOT 48 ALU OSRAM 41900 SP 8 stopni; filtr polaryzacyjny do aparatu; filtry barwne z folii EUROLITE; jakiś zasilacz do halogenów (żarowych, nie LED) wskazany byłby typu HALOTRONIC HTM 70 - podają izolacja między obwodem pierwotnym i wtórnym 4,00 kV. Po 1,5 h temperatura na filtrze polaryzacyjnym ok. 47 st., filtr czerwony i polaryzator wytrzymały - filtr czerwony leciutko się zdeformował.
    Jednak co najmniej wskazany jest malutki wentylatorek z termiczną regulacją obrotów (żeby to nie wyło bez sensu) do chłodzenia filtrów no i jakiś statyw do zamocowania.
    Miałem w rękach Bioptron Medolight Zepter na LED (światło czerwone 640 +/- 30 nm i bliska podczerwień 880 +/- 30 nm) i nie udało mi się potwierdzić (jeszcze do weryfikacji), żeby dawał światło spolaryzowane (w instrukcji drukowanej, ani na stronach Zeptera też nie znalazłem stwierdzenia o użyciu w Medolight światła spolaryzowanego.
    Cytat ze strony sklepu Zeptera: "Medolight to nowe urządzenie trzeciej generacji, do światłoterapii by Bioptron do samodzielnego używania lub jako uzupełnienie terapii lampą Bioptron."
    Zabrałem się za to, ponieważ zwaliły mnie z nóg ceny "seansów" fototerapeutycznych w salonach kosmetycznych przy ilości wymaganych (wskazanych) naświetlań ok. 20-30.
    Zgłębiając w internecie zagadnienie "BIOPTRON" znalazłem produkty kilku firm na LED i na halogenach w mniej fantazyjnych cenach od marki Zepter.

Jeżeli ktoś stwierdził u siebie praktycznie pozytywne skutki koloroterapii (działanie światła czerwonego i podczerwonego uznaję na chwilę obecną za potwierdzone - lampy solux) bardzo proszę o informacje.