Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP g60 nie uruchamia się - BIOS?

goobik 27 Lut 2011 16:55 1743 2
  • #1 27 Lut 2011 16:55
    goobik
    Poziom 8  

Witam,

Koleżanka podrzuciła mi laptopa HP G60 - 120EM.

Processor Core 2 Duo 2000 MHz
    CPU ID T5800
    Memory 3GB DDR2
    Display 15.6 in., 1366x768, Widescreen
    Graphics Controller Discrete
    Graphics Chipset NVIDIA GeForce 9200M GE
    Video Memory 256MB
    OS Win Vista Home Premium
    HDD TOSHIBA 250GB SATA MK2552GSX
    HDD Speed 5400 rpm

Podobno zawieszał się. Stworzyła nowego użytkownika i komp chodził ale nie tak jak potrzeba. Do tego podobno był zawirusowany.

Uruchomiłem go wybierając starego użytkownika i faktycznie sekundę po wyświetleniu pulpitu system się zrestartował. Podczas bootowania postanowiłem zajrzeć do BIOSu aby zobaczyć co jest w SMARTcie. Zanim jednak tam wszedłem była zakładka testowania pamięci i dysku. Podczas tego testu (poziom biosu) wszystko zamroziło się i nie chciał drgnąć. Wyłączyłem go i teraz się nie chce uruchomić. wyjąłem baterię systemową oraz odpiąłem zasilacz i baterię, odczekałem chwilę i nic się nie dzieje. Dysk podłączałem do stacjonarnego kompa. Ma dużo błędów w systemie plików - jego kondycja jest kiepska (smart). Ale dlaczego nie chce sie laptop uruchomić?
    Próbowałem bez dysku - nie da się,
    Z dyskiem też,

Podświetla sie matryca i tyle. Przez dwie sekundy widać tylko migającą kreskę w lewym górnym rogu i tyle. Bios się nie odzywa. Dysk się kręci.

Czy na płytach laptopów też są zworki do resetowania biosu czy powinno wystarczyć wyjęcie baterii?

Dziękuję i pozdrawiam

0 2
  • #2 27 Lut 2011 17:22
    foldback
    Poziom 29  

Spróbuj wyciągnąć pamięci i sprawdź czy na pojedynczej kości, laptop się uruchomi.
    Jeśli nie to usterka związana jest z płytą główną a konkretnie układem GPU karty NVIDIA GeForce 9200M. Układ prawdopodobnie do wymiany na nową poprawioną wersję +09 chyba, że jesteś tym szczęśliwcem i masz układ z poprawionej serii +09. Z tego, co pamiętam początkowe wersje GF9 też miały wadę fabryczną odziedziczona po poprzednikach GF6-8. Tak, że naprawa w optymistycznym wariancie to reballing a gdy układ jest wadliwy to wymiana na nowy.

0
  • #3 27 Lut 2011 17:54
    goobik
    Poziom 8  

Wyjęcie oraz podmiana pamięci z innego laptopa nic nie dała.
    Bardzo dziwna sprawa. Bo przed testem wszystko działało i nie było żadnych oznak umierającej grafiki.

Poza tym na monitorze na dwie sekundy pojawia się biała, migająca kreseczka. zazwyczaj po tym uruchamiał się bios...

0