Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator 1091/644 - zakłócenia nagranego obrazu

rbrt 27 Lut 2011 19:38 1693 6
  • #1 27 Lut 2011 19:38
    rbrt
    Poziom 14  

Witam

Mam problem z tytułowym rejestratorem, urządzenie pracuje normalnie, wyświetlany obraz z kamer na monitorze jest czysty bez zakłóceń, jednak nagrany materiał jest taki jak na zdjęciu, czasami gdzieś na obrzeżach widać fragment obrazu reszta jest kolorowymi kwadracikami. Czy ktoś się spotkał z takim problemem, co jest przyczyną tych problemów. Czy te problemy wynikają z problemów z zapisem na dysku, a może z kompresja video siadła przy zapisie, albo przy odczycie??

Poniższy obrazek prezentuje odtwarzany obraz, nie wiem czy tak się zapisało czy zakłócenia powstają przy odtwarzaniu.

Rejestrator 1091/644 - zakłócenia nagranego obrazu

0 6
  • #2 27 Lut 2011 20:50
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

spróbuj z nowym dyskiem, sprawdź na innej kompresji, zobacz czy masz ustawiony sygnał w PAL-u,

0
  • #3 27 Lip 2011 23:45
    rbrt
    Poziom 14  

Witam po przerwie

Nie zdążyłem nic z tym urządzeniem jeszcze zrobić a pojawił się nowy problem. Nastąpiło straszne pogorszenie obrazu, sprawdzałem na dwóch różnych monitorach efekt ten sam. Nie wiem co mogło się stać. Obrazki poniżej prezentują stan aktualny

Rejestrator 1091/644 - zakłócenia nagranego obrazu Rejestrator 1091/644 - zakłócenia nagranego obrazu

0
  • #4 28 Lip 2011 06:17
    scandaliks
    Poziom 25  

Podpięty monitor jest do rejestratora czy do kamery bezpośrednio??Jeżeli przez rejestrator weź monitorek serwisowy i wepnij tylko kamerę.Acha,a gdzie masz tą instalację fabryka/dom?

0
  • #5 28 Lip 2011 08:15
    rbrt
    Poziom 14  

Instalację mam w domu, u mnie rolę monitora odgrywa telewizor i wszystko było OK, monitor podpięty mam do rejestratora do wyjścia MONITOR OUT, kamera podpięta do CAMERA IN 1. Nie mogę znaleźć instrukcji obsługi od tego rejestratora. Podobny efekt uzyskuje się przy wyłączeniu zasilacza od anteny pracującej ze wzmacniaczem, czyżby usterka w elektronice?
    Rozumiem że podłączenie kamery bezpośrednio do monitora serwisowego ma na celu sprawdzenie kamery? nie posiadam monitora serwisowego. Po odłączeniu kamery nic się nie zmienia. Wcześniej bez kamery urządzenie też działało, po prostu na ekranie było można wejść w menu i np. zmieniać ustawienia.
    Generalnie rejestrator działa skąd to wiem? Jak podłączę kamerę (a mam ustawiony zapis po wykryciu ruchu) to rejestrator zapisuje obraz gdy się coś poruszy w zasięgu kamery (miga dioda led REC / zapis), ruch ustaje i po chwili zapis się zatrzymuje. Problem jest z wyświetlaniem obrazu tak jakby padło wzmocnienie albo jakieś zwarcie jest. Na płycie głównej jest regulator napięcia AIC1117A-25 w obudowie SOT223 oznaczenie BS25P (SOT-223 Marking). Dość mocno się grzeje nie wiem czy to naturalne, napięcie na nodze 2 - 2,48V na 3 - 5V niby OK, a temperatura tak wysoka że parzy.
    Na razie nic nie grzebię w układzie szukam instrukcji, może ktoś miał już podobne problemy.

0
  • #6 28 Lip 2011 08:57
    scandaliks
    Poziom 25  

Jak nie masz serwisówki to podłącz kamerę bezpośrednio do telewizora.Telewizor z rejestratorem podłączony do "anteny" czy przez przejściówkę BNC/Eurozłącze ????

0
  • #7 28 Lip 2011 20:30
    rbrt
    Poziom 14  

W wolnej chwili podłączę kamerę bezpośrednio po TV, jednak nie wiem co to zmieni. TV z rejestratorem połączony bezpośrednio kablem koncentrycznym na zwykłych wtyczkach antenowych trochę przerobionych, nie miałem dostępu do zaciskarki BNC, jednak wszystko do niedawna działało poprawnie. Rozmawiałem z kolegą ma taką zaciskarkę więc zrobię to porządnie jeśli może to faktycznie mieć wpływ.
    Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem, chcę to znowu uruchomić, mam nadzieję że z pomocą mi się uda.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo