Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis działanie programu auto zmywarka Bosch

jaszi2 27 Lut 2011 20:22 14220 8
  • #1 27 Lut 2011 20:22
    jaszi2
    Poziom 8  

Witam i zachęcam do dzielenia się informacjami dotyczącymi programu auto w zmywarkach Bosch. Interesuje mnie po ilu minutach od włączenia auto zmienia się czas i o ile minut. Moja zmywarka to Bosch SMS 58M98EU.

3 8
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 05 Mar 2011 12:06
    birre
    Poziom 20  

auto -em steruje aqua-sensor w zależności od stopnia zmętnienia wody czas i ten jest regulowana poprzez elektronikę

0
  • #3 05 Mar 2011 12:33
    jaszi2
    Poziom 8  

Wiem, że aquasensor, ale niektóre osoby piszą, że program skraca się nawet do godziny, a u mnie nie miało to miejsca ani razu, nawet jak naczyń było mniej i nie były zbyt brudne. U mnie maksymalnie to 10-20 minut.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 05 Mar 2011 19:39
    ~wac
    Poziom 20  

Tak.Aqua sensor III skraca mycie nawet o godzine np. z 2,30 h do 1,30 h

0
  • #5 05 Mar 2011 19:49
    jaszi2
    Poziom 8  

No właśnie, u mnie tak nie skraca dlatego pytam. Proszę napisz, w przybliżeniu jakie naczynia wtedy myjesz, tzn czy garnki też, czy same szklanki i talerze,że tak skraca?czy zmywarka załadowana jest na maxa?

0
  • #6 05 Mar 2011 20:04
    ~wac
    Poziom 20  

Zależy jak są brudne.Zmywarka w pracy tak skraca, a w domu mam Boscha starego ze zwykłym aqua sensorem I generacji to ona przedłuża o około 20 min. tzn przedlużała bo teraz coś się z nią dzieje chyba już jej koncówka, bo nie ma nigdy mycia wstępnego ,a dawniej robiła jak była potrzeba .Myła około 108 min. Teraz wyświetlacz pokazuje 138 min.( nie wiem z jakiego powodu.Ma ona 11 rok) i mimo to nie robi płukania wstępnego.Dodatkowo mam albo uszkodzoną elektronike albo dozownik bo sie nie chce się zamykać ,a jak się go da zamknąć sporadycznie to za 1 min się otwiera i nie da się zamknąć ,bo ten niebieski bolec znika z niewiadomego powodu.
    Jak była dobra to przedłużała jak było bardzo dużo tłustych naczyń np. z pierogów , grilla itp. Jak był garnek z ziemniaków , zupy i patelnia w miare świeże to myła te 108 - 105 min.Teraz tak jak mówie niezależnie od zabrudzenia zawsze myje dłużej ,a bez dodatkowego plukania.Daje poprostu na Garnki 70 st., a kostke wrzucam jak pisze około 100 min. jak woda już ciepła.Na garnki 70 st. myła dawniej też około 100 min a teraz nawet 140 min. Tak sobie radze z nią narazie dopóki nerwy mi nie puszczą i nie kupie nowej

Pozdrawiam

0
  • #7 05 Mar 2011 20:09
    jaszi2
    Poziom 8  

Dzięki, muszę moją poobserwować. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam wybierając tę firmę, coś do końca nie jestem przekonana. Pierwsza była chyba lepsza(innej firmy).

0
  • #8 05 Mar 2011 20:13
    ~wac
    Poziom 20  

Bosche są bardzo dobre.Moja zmywarka jest stara i naprawde wyeksploatowana bo myje od samego początku codziennie więc ma prawo się już kończyć.U mnie to wygląda tak jakby ten czujnik nie widział większego zabrudzenia niż lekkie.

Wczoraj oglądalem zmywarke Whirlpoola ADP 7955 IX i wygląda naprawde fajnie tylko nie wiem jak w praktyce.Wiem ,że Whirlpoole co znajomi mają bardzo dobrze się spisują i bardzo dobrze myją

0
  • #9 05 Mar 2011 20:21
    jaszi2
    Poziom 8  

No właśnie, ja miałam 7 lat Whirlpoola i nie chciałam naprawiać, zero awarii,garnki domyte i wysuszone. Zamieniłam na Boscha i nie wiem czy dobrze.

2