Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Talea Ring Plus - problem po zaparzeniu kawy

27 Lut 2011 22:14 10063 6
  • Poziom 10  
    Witam !

Posiadam ekspres Saeco Tale Ring Plus. Problem jaki ostatnio zaobserwowałem to brak sprasowanej kawy w formie walca usuwany po zaparzeniu kawy. Raczej jest to maż wody i kawy.
    Gdy ekspres był nowy w pojemniku na fusy widać było po zaparzeniu kawy ładne suche walce ze zmielonej i zaparzonej kawy. Aktualnie tak nie jest.
    Czy przyczyną może być zużyty oring (uszczelka) w zespole zaparzającym?
    Na schemacie ma nr 5 (kod producenta NM01.044). Załączam pdf ze schematem.

Kolejne pytanie to jak często i jakie elementy bloku zaparzającego należy smarować specjalnym smarem Saeco ?

Pozdrawiam
    GN
  • Poziom 11  
    Hmmmm proponuje odkamienc ekspres, i pazadnie umyc blok zaparzajacy. smarowanie bloku hmm teoretycznie co 500 kaw. Ale mysle ze raz na pol roku wystarczy.

Proszę zapoznać się z tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php , pkt.15 i poprawić post!

mod. mrhari
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany po wymianie oringu (kod producenta NM01.044).
  • Poziom 8  
    Witam,

borykam się z identycznym problemem. Czy samodzielnie kupił i wymienił Pan ten oring? Jeśli tak to gdzie można nabyć? Jak rozkręcał Pan blok?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edit:
    Kupiłem część w sklepie www.north.pl - będę jednak wdzięczny za wskazówki.
  • Poziom 10  
    Witam !
    Z wymianą nie ma problemu. Po wyjęciu bloku zaparzającego należy oring zdjąć i nowy założyć. Nic nie potrzeba rozkręcać.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam,

dziękuję bardzo za odpowiedź. W przyszłym tygodniu powinna przyjść do mnie część, dam znać jak poszło z wymianą.
    Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
  • Poziom 10  
    Zamykam temat. Rozwiązanie problemu podane w powyższych postach.