Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QUAD Inverto + TV i jaki wzmacniacz

Arek_D 28 Lut 2011 13:30 2515 3
  • #1 28 Lut 2011 13:30
    Arek_D
    Poziom 11  

Witam.

Chciałbym wykonać taką instalację jak na schemacie poniżej - mam już 4 gniazda i przewody - zamierzam kupić konwerter QUAD INVERTO + TV.
    Pytanie moje jest takie: Jaki zastosować wzmacniacz do anteny ASR 860 aby wpiąć go pomiędzy anteną a konwerterem w celu wzmocnienia sygnału i wyeliminowania konieczności zakładania wzmacniacza przy kablach antenowych wychodzących z gniazd do TV? i czy ta instalacja będzie działać ? Czy mogę jeszcze do tego zestawu dołączyć antenę radiową i za pomocą jakiego urządzenia ja podłaczyć?

Schemat samego konwertera QUAD + TV jest taki:

0 3
  • #2 28 Lut 2011 14:13
    humek
    Poziom 32  

Jeśli w specyfikacji konwertera QUAD+TV napisano ze nie ma" pułapki" na zakres UKF _ (przenosi pasmo UKF 88-108MHz) to możesz go użyć. Antenę tv z Anteną UKF zsumujesz za pomocą zwrotnicy natomiast za nią chciałbyś dać wzmacniacz sygnału TV i UKF , oczywiscie że możesz ale kup wzmacniacz z regulowanymi poziomami sygnałów tak abyś mógł ustawić odpowiedni poziom dla danego pasma .

0
  • #3 01 Mar 2011 07:42
    Arek_D
    Poziom 11  

Czy nadawałby się do tego taki wzmacniacz: AMS AWS-144 ST wewnętrzny ? Widziałem również AWS03F - ma osobne wejście do anteny VHF i UHF, ale ma tylko dwa wyjścia a ja potrzebuję 4.

0
  • #4 01 Mar 2011 16:19
    _cheetah_
    Poziom 37  

Arek_D napisał:
    Czy nadawałby się do tego taki wzmacniacz: AMS AWS-144 ST wewnętrzny ? Widziałem również AWS03F - ma osobne wejście do anteny VHF i UHF, ale ma tylko dwa wyjścia a ja potrzebuję 4.

nie, nie tak.

Mogłoby być tak:
    1. ASR-860 --> wzmacniacz szerokopasmowy VHF/UHF (jeśli potrzeba) -- > wejście VHF/UHF k6-k69 zwrotnicy antenowej 'ZA-6A'
    2. Antena radiowa FM --> wzmacniacz FM (jeśli potrzeba) --> wejście Z-FM zwrotnicy 'ZA-6A'
    3. Wyjście zwrotnicy ZA-6A --> wejście 'TV' konwertera.

Bez stosowania wzmacniaczy i do odbioru telewizji analogowej - byłoby OK.

Jednakże, jest problem zasilania ewentualnie zastosowanych wzmacniaczy - ten konwerter nie umożliwia zasilania wzmacniaczy w antenie TV, więc trzeba by kombinować, aby podłączać zasilanie pomiędzy konwerterem, a zwrotnicą, co jest trochę ciężko wykonywalne przy instalacji na zewnątrz.

0