Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o opinie - zestaw do zabudowy

28 Lut 2011 14:03 2225 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Po analizie forum wybrałem zestaw do zabudowy, jednak przed zakupem chciałbym przedstawic go do zaopiniowania wraz z kryteriami jakie kierowały wyborem:

Sprzet Producent Model

Płyta Mastercook I4DE64LS
    Piekarnik Bosch HBB73C450E
    Zmywarka Bosch SRV55T43EU
    Lodówka Bosch KIS 38A51
    Pralka Elektrolux EWG 14550 W
    Mikrofalówka Bosch HMT85GR53

Co skłoniło mnie do takiego wyboru:

Cały zestaw miał być Bosch'a, jednak ich modele płyt i pralek do zabudowy mnie nie przekonaly.

Płyta - wygodne sterowanie, wskazniki ciepla. Nie użytkowałem jeszcze płyty indukcyjnej i nie wiem co jest ważne, ta ma fajny wyglad :)
    Piekarnik - ma byc na wózku, koniecznie pyroliza.
    Zmywarka - 45cm, bez panelu, wskaźnik czasu do zakończenia, prosta i bez miliona programów
    Lodówka - wolałbym wyższą (jednak cieżko znależć), dolny zamrażalnik, szukalem czegos z komorą 0 ale bosch ma tylko KIF38A40 w rozsądnej cenie - wózek na dole ogranicza pojemność na "standardowe" produkty.
    Pralka - do zabudowy w kuchni, generalnie wybór jest kiepski
    Mikrofalówka - chyba przepłacam za bosch'a, ale zależy mi na wyglądzie bo ma być bezpośrednio na piekarniku. Generalnie mikrofalówka ma miec grill'a, być pojemna i niezawodna.

Budżet na całość - około 13.000zl

Co myślicie o takim zestawie?
  • Poziom 14  
    Sprzęty jak najbardziej są dobrze dobrane. Jeśli chodzi o lodówki do zabudowy ,to 177-178cm. to jest max.
    Proponuję jeszcze sprawdzić lodówkę Gorenje RKI55298,jest tańsza,ma bardzo dobry układ chłodniczy,komorę 0,cyrkulator powietrza.
  • Poziom 20  
    płyta - proponowałbym IDE64ZS lepiej wyposażona i daje wiecej możliwości
    piekarnik - rozważyłbym MF-880ATCX to jedna z najlepiej wyposażonych pyroliz na rynku
    zmywarka - dobry wybór
    lodówka - Johnny dobrze mówi, popatrz też na gorenje, a skoro to zabudowa to i tak nie bedzie widać jakiej to marki. Jak będziesz miał lodówkę we wnęce i chcesz mieć dużą to możesz popatrzeć na LCB-1020FNF, ale wcześniej pokaż sposób zabudowy meblarzowi, żeby ci powiedział, czy da radę zlicować fronty, bo ta lodówka ma specyficzny sposób zabudowy, montuje się ją podobnie do zmywarek.
    pralka - ok., możesz też popatrzeć na tą PBD-1064
    mikrofalówka - jak się zdecydujesz na piekarnik mastercooka to MM-245GEX lub MM-23GEX + ramka ME4-23X
    Co do niezawodności to za 150 zł/szt. możesz sobie kupić do mastercooka gwarancję na 5 lat i masz spokój.