Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy DSL. Co te błędy pozwalają stwierdzić?

28 Lut 2011 14:27 1524 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam neo 6mb (parametry lacza 13-16 margin oraz tlumienie 6), mecza mnie kicki o roznych porach a neo przysyla ciagle innego montera i kazdy przepina port (za pewne juz nie raz bylo to robione powtornie) i jest to samo. Mam sagema od Neo, (zeby nie plakali ze inny nie pasuje) oraz speedstreama 5100 (na nim porlbem jest ten sam ale margin w okolicy 9-10). W modemie w zakladce zaawansowane widze bledy w statystykach pakietow. Czasem jest 5, czasem 100+ i widze ze pojawiaja sie przy ogladaniu filmikow, ktore zacinaja sie czasami. Te bledy pozwalaja twierdzic ze problem jest nadal?
  • Poziom 21  
    po pierwsze kup inny router, sagem to pancerny sprzęt ale gówniany tak samo speedstream;
    w swoim czasie używałem PENTAGRAM CERBERUS P 6331-6 i był niezawodny jednak teraz jest już nowszy model PENTAGRAM Router P 6352 N i myśle żę on rozwiąże twoje problemy z rozłączaniem.
    Bo neo-monterzy mają to do siebie żę przychodzą poudają ze coś robią a i tak gówno mogą bo przeważnie jest to wina urządzeń odbiorczych a nie linii.
  • Poziom 9  
    No rozumiem, ale mimo wszystko nie tak brzmialo pytanie. Wymienic modem na jakis porzadny, ktory polecaja inni to kazdy potrafi. Ale czy jest sens? Moze prosciej by bylo zmniejszyc na 2mb. Nie mam zamiaru wydawac dodatkowo pieniedzy na darmo. Poza tym chodzi mi o bledy, czy to one powoduje rozlaczanie ( bledy w pakietach DSL)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    główną przyczyną tego że rozłącza jest przeciążenie linii, stąd pojawiają się błędy w komunikacji i utrata pakietów. Modemy dawane swojego czasu przez TP miały mały bufor ramki co przy większym obciążeniu zawsze kończyło się rozłączeniem i tak średnio co 15 minut.
    Rozwiązanie jet proste albo męczysz techników TP o zmianę/przepięcie linii (co jest średnio wykonalne "bo im się nie chce, bo to nie ich wina, bo technologia pnie stara, a kable") albo zainwestować w modem który będzie miał taki bufor że nie odczujesz po prostu rozłączania i zniweluje błędy do minimum.
  • Poziom 9  
    O i wlasnie o taka informacje mi chodzilo. Co do portow przepinali juz 2 razy ni podlaczali mnie do dwoch roznych miejsc. gdyby dzis nie przyszedl inny, kompletnie zielony monter to pewnie zaporponowalby mi w koncu zmniejszenie bo oni rzeczywiscie nic nie wiedza. Mieszkam w centrum i moze duzo ludu na 1 linii ciagnie. Dzis dzwonilem do neo i babka na chwile dala mi 2mb i niby margin 32, ale bledy tak jak teraz, w ciagu 1h cos kolo 2-3tys. Mozliwe ze to przez to ze dzis wlasanie ten ciemniak mnie przepial Bog wie gdzie... O trybie adsl2+ on chyba wogole nie slyszal, a ze zalezy mi na stabilnosci to bede musoal prosic o te 2mb najwidoczniej.
  • Poziom 9  
    No i generalnie widze ze wyglada to tak, ze w nocy bledy raczej sie nie pokazuja, do poludnia tez nie. Rozlaczen w tych godzinach tez nie ma. Wychodzi na to ze linia w godzinach szczytu jest przeciazona i sypie bledami i rozlacza.
  • Poziom 15  
    juvefanuser123 napisał:
    Witam. Mam neo 6mb (parametry lacza 13-16 margin oraz tlumienie 6), mecza mnie kicki o roznych porach a neo przysyla ciagle innego montera i kazdy przepina port (za pewne juz nie raz bylo to robione powtornie) i jest to samo. Mam sagema od Neo, (zeby nie plakali ze inny nie pasuje) oraz speedstreama 5100 (na nim porlbem jest ten sam ale margin w okolicy 9-10). W modemie w zakladce zaawansowane widze bledy w statystykach pakietow. Czasem jest 5, czasem 100+ i widze ze pojawiaja sie przy ogladaniu filmikow, ktore zacinaja sie czasami. Te bledy pozwalaja twierdzic ze problem jest nadal?

Speedstream 5100 jest to modem adsl, teraz masz już (w większości wypadków) adsl2+ na 6Mb/s. Sagem F800 powinien działać prawidłowo(model E4). Błędy o których wspominasz mogą występować w różnych przypadkach (na kablu, modemie, porcie itp.). Mając profesjonalny miernik lub sprawdzając łącze w chili występowania błędów można je wyeliminować. Zmiana portu jeżeli masz błędy nic tu nie wskóra. Na tłumieniu takim jak podajesz 6dB powinno śmigać ci 20Mb/s.
  • Poziom 9  
    Ale to one powoduja rozlaczanie? generalnie sypia sie tylko popoludniami, co do adsl2+ to monterzy niechca mnie przepiac, udaja ze nie slysza co mowie. Na 1mb smigalo mi bez zaciecia, ale na bledy niestety wtedy nie zwracalem uwagi. Teraz nie jestem w stanie udowodnic im ze mam kicki, bo jak przychodza to nigdy nie trafia na niego :|. Chce zeby zmniejszyli na 2mb, tylko czy juz nie namieszali na tyle ze itak bedzie rozlaczac.

Czasami widzialem jakies 4-5 bledow i po chwili byl kick. Mialem tez kilka raz po pare tysiecy i nie rozlaczalo, wiec moze to kwestia skokow marginu.
  • Poziom 15  
    Zobacz czy możesz zmienić modulacje z ADSL2+ na starą G.Dmt w ustawieniach modemu ja po tej zmianie nie mam błędów i dużo większy margin. Może to pomoże.
  • Poziom 9  
    erell napisał:
    Zobacz czy możesz zmienić modulacje z ADSL2+ na starą G.Dmt w ustawieniach modemu ja po tej zmianie nie mam błędów i dużo większy margin. Może to pomoże.

Ja obecnie mam G.Dmt, porobilem testy w momentach kiedy supia sie bledy, i okazuje sie ze mam 0.4mb zamiast 6mb. Łamanie umowy, tylko ze ci extra monterzy przychodza kolo 11 i patrza tylko na margin i nic wiecej. I kwestia udowodnienia im ze to lacze nie daje rady.