Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prasy, rodzaje - ogólne informacje

28 Feb 2011 14:45 2090 3
  • Level 16  
    Witam, Mam zadanie domowe z budowy maszyn, otóż opisać prasy: warstwowe, koszowe, pneumatyczne, ślimakowe, taśmowe, taśmowo walcowe, taśmowo hydrauliczne i hydrauliczne. Przeszukałem trochę internet lecz nie znalazłem dostatecznie dużo informacji na temat ich budowy, działania, zalet i wad. Jako że ocena z tego referatu będzie miała duży wpływ na ocenę z przedmiotu zwracam się o pomoc na wyżej wymieniony temat :cry: ewentualnie może ktoś się orientuje w jakiej literaturze szukać informacji? :D
  • Helpful post
    Level 2  
    Możesz podać dokładnie w jakim przemyśle te prasy pracują, bo to mi wygląda na przemysł drzewny. Jeśli tak to bardzo dużo materiałów na te tematy znajdziesz w książce Stanisława Bieńka MASZYNY I URZĄDZENIA do obróbki drewna cz.2. :D
  • Level 16  
    To ma być ogólne podział czyli opisać budowę wady i zalety i jakieś zdjęcia schematy itd. Szukam książek w pdfie ale nic niema :cry:
  • Level 2  
    To jest zbyt szeroki temat, prawdo podobnie nie będzie go w postać jednego pdfu. Poszukaj dzieląc to na sposoby działania pras: MECHANICZNY, PNEUMATYCZNY, HYDRAULICZNY. To naprawdę jest bardzo szeroki temat trochę trzeba po pracować, aby to miało ręce i nogi.