Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak ustawić by audacity nagrywał muzykę z głośników?

musiolek2 28 Feb 2011 18:48 12696 14
    musiolek2
    Level 9  
    Witam. Długie lata używałem program audacity do nagrywania muzyki bezpośrednio z głośników komputera na PC pod XP-kiem. Ten sam program zainstalowałem na laptopie (zintegrowana karta muzyczna) z Win7, jednak teraz nagrywa mi dźwięki tylko z mikrofonu. Co mam zrobić, żeby nagrywało mi muzykę bezpośrednio z głośników? Pod win 7 nie mam w programie do wybory tak jak w XP Mix stereo, mikrofon ani nic takiego. Proszę o pomoc.
    gruby33
    Level 18  
    Wchodzisz w Panel Sterowania > Dźwięk i tam na zakładkę nagrywanie. Klikasz na białe tło prawym i zaznacz opcję Pokaż wyłączone urządzenia. Wtedy będzie Miks Stereo. Klikasz jeszcze nie niego prawym i wybierz Włącz.
    musiolek2
    Level 9  
    zaznaczyłem to i... nic się nie pojawiło
    gruby33
    Level 18  
    Nie pojawiło się czyli? Jak kliknąłeś pokaż wyłączone urządzenia to nic nie wyświetliło?
    Jeśli tak to jaką masz kartę dźwiękową? Jeśli zintegrowaną Realteka to pobierz do niego najnowsze sterowniki: http://www.realtek.com.tw/downloads/ (oczywiście wybierz odpowiednie stery ale zapewne jeśli masz nowsza płytę to masz High Definition).
    musiolek2
    Level 9  
    nie pojawilo sie nic nowego, a wsrod tych, ktorej juz byly nie bylo mix stereo. Karte mam taka: Mobile Intel 4 series Express Chipset Family
    gruby33
    Level 18  
    Jaką masz płytę główną?

Zainstaluj najlepiej Everesta i podaj dane z tego programu. Czyli płyta główna i karta dźwiękowa.
    User removed account
    User removed account  
    gruby33
    Level 18  
    Jesteś w stanie podać markę i model płyty głównej? Bo everest nic nie pokazuje. Zresztą o karcie dźwiękowej też za dużo się nie dowiedziałem.

Zobacz tak i napisz co tam u ciebie pisze:
    jak ustawić by audacity nagrywał muzykę z głośników?
    A sterowniki jakies instalowałeś od dźwięku lub/i płyty głównej czy po prostu standardowe z Windowsa?
    musiolek2
    Level 9  
    w obu przypadkach pokazuje mi w tych rubrykach (nieznane)

mam standardowego laptopa Toshiba C650-15z
    gruby33
    Level 18  
    Wejdz na tą stronę: http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=UK

I kolejno jak idzie od góry do dołu wybierz:
    -Netebook
    -Satellite (lub Sattelite Pro bo nie wiem co ty dokładnie masz)
    -Potem C650
    -W następnym zostaw zaznaczone All
    - Dalej wybierz swój system (32 lub 64 bit)
    - Z następnej listy wybierz SOUND DRIVER
    -Poland
    -Polish

I niżej klikasz search. Listy, która się wyświetli niżej wybierz najwyższą (najnowszą) wersję.

P.S Możesz też ściągnąć stery do chipsetu płyty głównej. Robisz tak samo tylko zamiast SOUND DRIVER wybierz CHIPSET UTILLITY.

Mam nadzieję, że to pomoże bo przypuszczam, że nie instalowałeś żadnych sterowników.
    Po tym zabiegu zobacz też co pokazuje Everest czy dalej jest nieznane czy już coś wyświetla.
    musiolek2
    Level 9  
    zrobilem wszystko wedlug instrukcji, niestety to nie zmienilo nic w everescie. Nadal plyta i karta (nieznane)
    gruby33
    Level 18  
    Pomogłem jak umiałem. Raczej już nic nie wymyślę.

Spróbuj jeszcze z programem Audacity może nim dasz radę.
    BrucieK
    Level 12  
    Ja mam też laptopa, w nim jest karta dźwiękowa Conexant, mam najnowsze sterowniki, ale nie ma żadnego miks stereo ani nic w tym stylu, i nie nagrywa się dźwięk z głośników. Może to po prostu nie możliwe na win7? Chyba że jest jakiś specjalny program do tego
    gruby33
    Level 18  
    Co do włączenia mix stero jak opisałem wyżej na Win 7 jest to możliwe ale jedynie z kartami dźwiękowymi Realtek.