Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie wybrać pralkę. Jakie macie inne propozycje?

28 Lut 2011 20:31 4650 20
  • Poziom 8  
    Niestety muszę kupić nową pralkę.
    Która jest najlepszym wyborem:

Amica Toptronic AWST10L
    Indesit WISL 105.1
    Samsung WF0500NUV

Może jakieś inne propozycje? Choć przyznaję, że to są chyba jedyne modele adekwatne do moich możliwości. Pralka przede wszystkim musi być wąska/płytka, max. 45cm, będzie używana przez jedną osobę, więc nie musi mieć wielkiego wsadu, no i chciałabym zmieścić się w okolicach 900zl (z transportem i wywiezieniem starej).
    Doradźcie. Dzięki.

PS Nie wiem czy można wstawiać linki do sklepu, byłoby łatwiej porównać modele w zestawieniu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    No to mnie zmartwiłeś, bo szczerze mówiąc do indesita byłam najbardziej przekonana. A co z nim jest nie tak?
  • Poziom 8  
    A Samsung? Przeglądałam to forum i po Samsungu też ludzie jadą, i po Amice też. Juz nie wiem, czy jest sens kupować którąkolwiek z wymienionych, ale nie stac mnie w tej chwili na nic droższego.
  • Poziom 8  
    Zdaję sobie sprawę, że cud techniki to nie będzie :) dlatego pytam o optymalny wybór, ewentualnie propozycję czegoś innego.
    Wiem, że duzo zalezy od trafu. Właśnie rozleciała mi się Ardo, która działała niezawodnie przez 10 lat, a na Ardo ludzie też psy wieszają. Ale może wsród tych pralek któraś ma jakąś zaletę czy przewagę nad innymi?

Dodano po 39 [minuty]:

A może te:

DAEWOO DWD-M1032
    Candy GO 4 105

(choć już trochę przekraczają mój budżet)
  • Poziom 14  
    Nie ma szaleństwa...z tych do podałeś to już chyba najprędzej Amica.Jeśli możesz się zmieścić w 1000zł to wybór już będzie większy
  • Poziom 8  
    Ok, ewentualnie mogęwziąc pod uwagę cos do tysiąca.
    W takim razie co lepszego będzie w tej cenie?
  • Poziom 11  
    Wrzuć sobie w porównywarkę zakres cenowy to powinny się wyświetlić dostępne modele. Widziałam jakoś niedawno LG WD10264NP za 950 bez transportu, ale były też inne. Przez internet można taniej coś znaleźć.
  • Poziom 11  
    Temat jest o pralkach a nie odkurzaczach, to się wypowiadam, w porównywarkach jest dużo różnych modeli i wielu producentów, każdy ma prawo wybrać co mu odpowiada. Co do koreańskich wyrobów....no cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Jakby się bliżej przyjżeć, to niewiele sprzętu jest robione w Polsce.
  • Poziom 20  
    A musi być wąska. Czy jednak tradycyjna też ci się zmieści.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Z racji tego iż na zakup odpowiedniej pralki poświęciłam prawie dwa lata, muszę sie podzielić moimi spostrzeżeniami.
    Nie była to łatwa droga, zaczęłam od Whirpoola, dobra firma, ale bardzo szybka awaria pralki i brak porozumienia z serwisem zraził mnie do niej na wieki. Wyjścia nie było, padło na gorenje, solidna sprawdzona marka, ale niestety pech się za mną ciągnął, usterka nie do naprawy.
    Suma sumarom od pół roku mam praleczkę....krytykowanej marki LG. Cena była przystępna, więc zaryzykowałam i póki co (odpukać) działa bez zarzutów. 8 kilogramów, części z dobrego tworzywa, chodzi jakby jej nie było.
    Mam nadzieję, że tym razem nic jej nie dopadnie, bo inaczej mnie coś dopadnie :-)
  • Poziom 2  
    Witam. Jeżeli jeszcze nie kupiłaś to spróbuj Samsunga. Max z dwa lata temu kupiłem ich pralkę z suszarką i chodzi jak ta lala. Trochę starszy siemens bez suszarki (dwie pralki w domu) niestety już trochę przyrdzewiał przez jakieś niezindentyfikowane przecieki z szuflady. Obydwie pralki trochę prania już przerobiły, na pewno średnia wychodzi sporo wyżej niż w przeciętnym gospodarstwie domowym. A i jeszcze coś. Samsung jest z silnikiem bez szczotkowym i bez paska. Ciszej i czyściej - brak pyłu z szczotek.
  • Specjalista AGD
    Nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Amica AWST. Cena w raz z ubezpieczeniem pełnym ew. wydłużona gwarancja Amici + transport i wychodzi w granicach 1000zł.
    Teoretycznie 5 lat spokoju (czasem 2-3 tygodnie się czeka), bo albo naprawią, albo wymienią na nową. Potem jakby coś, to naprawa takiej pralki nie jest droga.
    Może Samsungi / LG są ładne, ciche, mają bajery. Ale drogie w naprawie. A prędzej, czy później i tak się zepsuje coś.
  • Poziom 11  
    xMarSx jak taki uprzedzony jesteś to może doradź jakieś konkrety, bo póki co to widzę, że krytykujesz wszystko i wszystkich. Jestem bardzo ciekawa jaką markę polecisz i dlaczego????
  • Poziom 9  
    Indesit wisl 105 - nie polecam po 5 latach i 3 miesiącach padł moduł sterujący. Na szczęście na allegro znalazłem osobę która miała części ze swojej zepsutej pralki (łożyska czy coś takiego padło). Moduł się nadał, ale tydzien temu (5 lat i 8 msc po zakupie) właśnie w mojej padły łożyska.
    Inne rzeczy to rdzewiejąca obudowa i źle zaprojektowany dozownik do proszku i płynów. Nie spłukuje do końca i pozostałości zaczynają pleśnieć. Trzeba co ok 2 miesiące dokładnie czyścić dozownik i komorę dozownika, albo sypać proszek do bębna.
  • Poziom 30  
    Witam,
    Panowie mam pytanko, Daewoo dwd-m1032 ma wymienne łożyska czy cały bęben trzeba wymienić w kupie?
    Jeżeli da rade same łożyska, uszczelniacze to może ktoś ma ich symbole ?
  • Specjalista AGD
    Co do Daewoo, to pod każdym względem źle mi się ta marka kojarzy.
    Pralek osobiście tej marki nie znam, więc nie powiem czy łożyska są tu wymienne.