Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 2006 combi centralny zamek

adamekamator 28 Lut 2011 21:07 4738 12
  • #1 28 Lut 2011 21:07
    adamekamator
    Poziom 17  

Witam panowie mam taki problem a właściwie kolega bo to jego autko padł mu centralny ani kluczykiem ani alarmem nie daje oznak życia . Przymus zatankowania autka i mój brak niewiedzy gdzie szukać centralki doprowadził do przecięcia kabli zasilających wlew paliwa i otwarcie go na krótko no ale kumpel nie będzie właził do bagażnika żeby zamykać czy otwierać proszę pomużcię

0 12
  • #2 28 Lut 2011 21:19
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Wymień bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek,
    który znajduje się z tyłu skrzynki bezpiecznikowej.
    Trzeba odkręcić całą skrzynkę bezpiecznikową, odwrócić ją i tam wymienić bezpiecznik 20A.
    Sam moduł znajduje się za schowkiem po stronie pasażera.

To taki prezent od potomków Henry Forda.

0
  • #3 28 Lut 2011 21:27
    adamekamator
    Poziom 17  

Z nalazłem za schowkiem alarm on działa a gdzieś obok będzie central ?

0
  • #4 28 Lut 2011 21:36
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Sprawdź, czy jest napięcie na pomarańczowo-białym przewodzie w module centralnego zamka - wymień bezpiecznik o którym pisałem wcześniej.

0
  • #5 28 Lut 2011 21:39
    adamekamator
    Poziom 17  

sprawdziłem w bagażniku to oba przewody zwarte do masy

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz niema autka u siebie jutro będę szukał

0
  • #6 01 Mar 2011 06:49
    Scalak5
    Poziom 22  

CameR napisał:
    Wymień bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek,
    który znajduje się z tyłu skrzynki bezpiecznikowej.
    Trzeba odkręcić całą skrzynkę bezpiecznikową, odwrócić ją i tam wymienić bezpiecznik 20A.
    Sam moduł znajduje się za schowkiem po stronie pasażera.

Tak to było w focusie 1 z opisu wnioskuję że jest to fokus 2 i wszystkie bezpieczniki
    są za schowkiem pasażera w centralnym module bcmii który jest jednocześnie skrzynką bezpieczników /przekręcasz dwa klipi na jej rogach i opuszczasz a następnie dokładnie sprawdzasz bezpieczniki .

0
  • #7 01 Mar 2011 15:24
    adamekamator
    Poziom 17  

Tak to już drugie wydanie fokusa bezpieczniki są pod maską i za schowkiem po stronie pasażera . Czy moduł centralnego to osobne urządzenie czy wbudowane np. w komputer pokładowy?

0
  • #8 01 Mar 2011 16:56
    Scalak5
    Poziom 22  

Jest to ta cała skrzynka pod schowkiem tak zwany moduł gem lub bcmii/sterowanie funkcjami nadwozia.Sprawdź bezpieczniki i kostki od spodu tam gdzie nie ma bezpieczników/ dwie małe po ich odpięciu i ponownym podłączeniu jak przy sprawnym układzie słychać reakcję zamka .

0
  • #9 01 Mar 2011 18:29
    adamekamator
    Poziom 17  

Panowie bezpieczniki wszystkie ok słychać tykanie przy podpinaniu tych małych wtyczek słychać tykanie ale klamki martwe

0
  • #10 01 Mar 2011 18:47
    Scalak5
    Poziom 22  

Padł któryś z przednich zamków najlepiej zdjąć tapicerki i po kolejno sprawdzić raz z jednej raz z drugiej do przecięcia przewody idące do zamka jako krańcówki sterujące czarno pomarańczowy i czarno zielony lub niebieski nie pamiętam teraz powinien odpuścić/jest zwarty któryś i trzyma do masy/ i zacząć działać z pilota .Zwróć jeszcze uwagę czy gaśnie lampka po zamknięciu drzwi jeśli nie to w tej samej wiązce trzeba dołączyć do masy przewód czarno żółty odpowiedzialny za krańcówkę w zamku jak zamknięty zamek to ma być tam masa.Jeśli te sprawdzenia nie pomogą to wizyta u elektryka. :ok: :please:

1
  • #11 01 Mar 2011 20:32
    adamekamator
    Poziom 17  

Kolego kombinowałem przy wtyce od centrala i tak jak by coś nie łączyło bo przez chwile działał central po poskładaniu ponownie cisza jutro kumpel sprawdzi drzwi odłączy tamten sterownik jak nie da to nic to założę iny sterownik na próbę na razie dziękuję za odpowiedzi jak coś ustalę to dam znać.

0
  • #12 01 Mar 2011 22:03
    usza
    Poziom 10  

Zobacz kolego wtyczki które są wpięte od dołu w moduł GEM (zielona i brązowa ).Miałem kilka przypadków że pasażer obluzował je nogami

0
  • #13 01 Mar 2011 22:13
    adamekamator
    Poziom 17  

tak brązowa jest od centrala zielona od szyb jak sterowanie szyby będzie okej to pokombinuje z tą wtyczką

0