Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zainstalować bluetooth jeśli system go nie rozpoznaje?

28 Lut 2011 22:02 6222 6
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do modułu bluetooth podłączonego pod USB w komputerze stacjonarnym. Na początku, gdy świeżo zainstalowałem system (win7 64b), sterowniki zainstalowały się automatycznie i bluetooth działał poprawnie. Później zainstalowałem oprogramowanie Bluesoleir 6 i też było wszystko ok. Ostatnio jednak kupiłem nowy telefon i nie mogę przesyłać plików z komputera na telefon. Odwrotnie działało. Na laptopie działa ów BT działa poprawnie. Postanowiłem więc odinstalować bluesoleir i spróbować na sterowniku systemowym lub widcomm, jednak okazało się, że system nie potrafi zainstalować poprawnie sterowników, a widcomm nie widzi modułu.
    Próbowałem instalować przy pomocy SetupBtwDownloadSE ale program też nie widzi urządzenia. Ikonkę BT mam w pasku, ale nie można wejść w opcje, nie wyświetla urządzeń bluetooth. W oknie sprzęt i dźwięk nie ma żadnych urządzeń bluetooth. Próbowałem, by system znalazł sam sterowniki, ale bez powodzenia zarówno poprzez windows update jak i z płyty instalacyjnej systemu. Powoli zaczynają mi się kończyć pomysły.
    Moduł BT to dość popularny na allegro model nieznanej firmy w owalnej niebieskiej gumowanej obudowie.
    W załączeniu podaje zrzut z menadżera urządzeń.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Jak zainstalować bluetooth jeśli system go nie rozpoznaje?
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się, że to zły dział kolego (GSM) ale poza tym zapomniałeś podać jednej ważnej rzeczy - marka i model telefonu! Może po prostu w ustawieniach telefonu, bluetooth settings, masz nastawione urządzenie jako niewidoczne i tyle. Zapoznaj się z instrukcją telefonu. Jak napisałeś zmieniłeś telefon i się zaczeło.... Pierwszy podejrzany. Blackberry?
  • Poziom 13  
    Źle mnie zrozumiałeś. Mój problem nie dotyczy telefonu ( Samsung galaxy), a urządzenia BT, którego to system nie potrafi poprawnie zainstalować. Jak już wcześniej pisałem, ten sam moduł na innym komputerze i sterownikach systemowych działa prawidłowo. Domyślam się, że odinstalowywując Bluesoleir, usunęło się coś z systemu...
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Później zainstalowałem oprogramowanie Bluesoleir 6 i też było wszystko ok. Ostatnio jednak kupiłem nowy telefon i nie mogę przesyłać plików z komputera na telefon. Odwrotnie działało.

Czytać to jeszcze potrafię - jeszcze jestem trzeźwy. Może sterowniki do telefonu są bardziej potrzebne? Działa na kablu?
  • Poziom 13  
    Czytać pewnie tak, ale że zrozumieniem widzę, że jest problem. Zostawmy telefon w spokoju. Na kablu działa i chciałem, żeby przez BT też działał. Chciałem uruchomić mój moduł BT na innych sterownikach niż od Bluesoleir i używać go też do innych celów niż tylko łączność z telefonem. Problem jest z systemem, który nie potrafi go poprawnie rozpoznać. Co mogę zrobić w tym temacie, ewentualnie jakie sterowniki zastosować?
  • Poziom 21  
    OK, może... Pomijając tą kwestię, jakiego programu używasz do komunikacji BT?
  • Poziom 13  
    Na samym początku używałem sterowników systemowych. Wszystko działało. Później zainstalowałem oprogramowanie Bluesoleil i też wszystko działało. Jednak jak odinstalowałem Bluesoleila by powrócić do sterowników systemowych, lub zainstalować inne darmowe sterowniki, okazało się że jest z tym problem, bo teraz komputer nie potrafi zainstalować swoich sterowników... Coś się usunęło wraz z Bluesoleilem? Może jest jakaś alternatywa, np. Widcomm? Pobrałem jakieś stery, ale nie wykrywają urządzenia... Nie chce być skazany wyłącznie na Bluesoleil, który jest płatny i ma dużo zbędnych mi funkcji...

edit. Bluesoleil pokazywał mój modem BT jako Cambridge Silicon Radio.
    edit2: Zainstalowałem najnowszą wersję Bluesoleil, ale ten w ogóle nie chciał współpracować z moim telefonem. Odinstalowałem go i coś się poprawiło, bo system zainstalował swoje stery i już można wejść w opcje. Jednak do przesyłu danych brakuje mi OPP czy OBEX. Z kąt to zainstalować ????