Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwany światłowód TP - poradzcie :(

01 Mar 2011 08:39 13650 6
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Panowie mam taki właśnie problem jak w temacie. Wykonywałem prace na własnym gruncie, oczyszczałem sobie pole z krzaków i koparką wykopałem niechcący kabel (światłowód prawdopodobnie i przerwałem go) w sumie to korzeń go wyciągną ale to już nie jest istotne.
    Nie mam ubezpieczenia na koparkę bo to moja prywatna i używam ja tyle co w ogóle. Pytanie mam czy cena 20 tys minimalnie ktrórą mi powiedzieli może to być cena realna ? nie wiem dlaczego taka duża. coś mówili prawdo podobnie ze 60 metrów kabla pójdzie na tą naprawę nie wiem nie znam się był on tylko w 1 miejscu przecięty ale żeby aż tyle kabla...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    To nie rozróżniasz światłowód od kabelka? Ciężko coś powiedzieć bo nie jednoznacznie powiedziałeś co to za przewód. TP obarcza jeszcze kosztem stratami.

W przypadku samego OC koparki niewiele ci się zda. Do takich rzeczy trzeba specjalnego ubezpieczenia.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Jeśli to światłowód to cena za naprawę jest możliwa.
    Zależy ile włókien jest do spawania.
    Robi się wstawkę to właśnie jest te ok 60 m,ale cena światłowodu w porównaniu z resztą akcesoriów i robocizny to znikoma część kosztów naprawy.
  • Poziom 33  
    -A- napisał:
    Dzień dobry.
    Panowie mam taki właśnie problem jak w temacie. Wykonywałem prace na własnym gruncie, oczyszczałem sobie pole z krzaków i koparką wykopałem niechcący kabel (światłowód prawdopodobnie i przerwałem go) w sumie to korzeń go wyciągną ale to już nie jest istotne.
    Nie mam ubezpieczenia na koparkę bo to moja prywatna i używam ja tyle co w ogóle. Pytanie mam czy cena 20 tys minimalnie ktrórą mi powiedzieli może to być cena realna ? nie wiem dlaczego taka duża. coś mówili prawdo podobnie ze 60 metrów kabla pójdzie na tą naprawę nie wiem nie znam się był on tylko w 1 miejscu przecięty ale żeby aż tyle kabla...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

czy kabel był otulony taśmą?? z informacją??? , na jakiej głebokości się znajdował??, i czy istnieje w planach-tor bo czasem plan i miejsce róznie jest...

i WAZNE!!!!!!!!!!!! masz jakis protokół zgody na wkopanie go???
  • Poziom 39  
    Ano właśnie. Kolega zastanawia się nad usuwaniem uszkodzenie, ale milczy o zasadach na jakich ten kabel tam funkcjonuje. Mowa o jego działce więc chyba winien o niej coś wiedzieć. Ponadto światłowód bez kanalizacji to też coś ciekawego.
  • Poziom 31  
    PICIA napisał:

i WAZNE!!!!!!!!!!!! masz jakis protokół zgody na wkopanie go???

Tp nigdy nie kładzie bez pozwoleń. Ktoś musiał dać pozwolenie poprzedni właściciel idt.

Na co dzień też pracuje koparką i rwie takie kabelki, nie interesuje ich że on był trochę nie tak jak w planach (głębokość , taśmy czy przesunięty ) przerwałeś płacisz. W sądzie nie wygrasz.

Lepiej polubownie z chłopakami z Tp się dogadywać niż przez sąd bo o wiele więcej zapłacisz.
  • Poziom 11  
    Napewno nie leżał bezpośrednio w ziemi tylko był w rurze HDPE.
    A co do naprawy to jeśli była zgoda i jest naniesiony na plan to taniej będzie się dogadać.
    Może nie policzą kary za straty tylko samą robocizne.