Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana szczotek w silniku pralki bosch wfl 1200

k.jarek 01 Mar 2011 11:00 11929 5
  • #1 01 Mar 2011 11:00
    k.jarek
    Poziom 9  

Mam pytanie czy żeby wymienić szczotki muszę wykręcać silnik, czy nie? Jest gdzieś opis tej czynności? Szukałem na forum ale jest tylko, że są dwa wkręty i szczotki wychodzą. Proszę o jakiś opis.

0 5
  • Pomocny post
    #2 01 Mar 2011 11:52
    lopp
    Poziom 19  

Połóż pralkę na boku (tym od strony zasobnika proszku) i wtedy sam wszystko zobaczysz. Szczotki są osadzone w szczotkotrzymczach i właśnie te szczotkotrzymacze trzeba odkręcić.

2
  • #3 05 Mar 2011 12:02
    birre
    Poziom 20  

lopp napisał:
    Połóż pralkę na boku (tym od strony zasobnika proszku) i wtedy sam wszystko zobaczysz. Szczotki są osadzone w szczotkotrzymczach i właśnie te szczotkotrzymacze trzeba odkręcić.

Bzdura jak położysz na boku to resztkami wody zalejesz moduł tylko na tyle i niema tam demontowanego szczotko-trzymacza szczotki demontowane sa bez jakichkolwiek narzędzi !

2
  • #4 05 Mar 2011 14:12
    skryn
    Admin grupy AGD

birre napisał:
    szczotki demontowane sa bez jakichkolwiek narzędzi !

Bez przesady, jakiś płaski wkrętak się przyda... :D

1
  • #5 05 Mar 2011 17:57
    artfik
    Poziom 23  

witam kolega birre ni czyta dokładnie pralke należy polozyć na boku od strony szuflady i nic nie zaleje ,ale raczej lepiej ja położyć na tylną ściankę i szczotki będą widoczne najpierw trzeba zakupić szczotki orginały kpl lub podróby 5*12,3 .i w zależności jakie bedą szczotki to trzeba dopasować narzędzia .w przypadku podrób to trzeba wlutować nowe szczotki i szlifnąć odpowiedni skos .Lepiej wymontuj całe szczotkotrzymacze i daj do fachowca.A tak nawiasem to stwierdziłeś że to szczotki? Puknij lekko młoteczkiem w szczotkotrzymacze i jak pralka zacznie działac to raczej szczotki.

0
  • #6 06 Mar 2011 20:42
    k.jarek
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc szczotki już wymieniłem, pralka pracuje bez zarzutu, wcześniej nie startował silnik a wodę i resztę czynności robiła. Ja odkręciłem silnik i dopiero wymieniłem szczotki, stare miały po 4 mm. jeszcze raz dzięki za pomocne uwagi.

0