Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother 1030HL miga dioda alarm i data /konczy sie toner/

kerimc 25 Oct 2004 22:17 2274 3
Optex
 • #1
  kerimc
  Level 2  
  :( Pomimo wymiany proszku w tonerze - zgodnie z instrukcja nadal w trakcie drukowania miga dioda alarm i data /konczy sie toner/.Drukarka drukuje OK.Co ztym fantem mozna zrobic?
 • Optex
 • #2
  medicb
  Level 28  
  Przyczyn może być wiele, ale proponuję zrobić ogólny przegląd. Wyłącz drukarkę. Wciśnij guzik od pobierania papieru i trzymaj go, włącz ja włącznikiem prądu z boku i poczekaj dłuższą chwilę aż zacznie drukować stronę testową. Będzie na niej pasek z opisem zużycia wałka w machanizmie itp. Obejrzyj jego stan - ile procent? Może już czas go wymienić. Nowy toner posiada pasek zabezpieczający, oderwij go. Dobrze wstrząśnij tonerem na boki aby równomiernie rozprowadzić toner w środku. Drukarka wykrywa zużycie proszku fotokomórką (stary pusty toner ma prześwit). Weż czysty mały pędzelek i delikatnie oczyść z proszku mechanizmy wewnątrz drukarki. Mechanizm z walkiem też można wyciągnąć. Oczyść wszelkie czujniki na bocznych ściankach drukarki od środka. Powinno ruszyć. Pozdrawiam.
 • Optex
 • #3
  kerimc
  Level 2  
  :( Niestety problem pozostal.Beben pokazuje ok.14000 wydruków .ok.13% ./Proszek do tonera dosypywalem sam wg instrukcji z future...Moze to problem zwiazany z napelnianiem tonera lu zuzycia bebna ?Komore drukarki równiez wyczyscilem pedzelkiem ... Serdeczne dzieki za odpowiedz .... Pozdrowienia!
 • #4
  medicb
  Level 28  
  Cięzko powiedzieć Brotherom jak coś odwali to pozamiatane. W zakładzie miałem do czynienia z pięcioma takimi drukarkami z czego tylko jedna działała bezawaryjnie i sprawnie. Z czasem zostały dwie, w tym druga została złożona z pozostałych trzech :D hehe