Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa mi ogrzewanie podłogowe

01 Mar 2011 12:01 5913 20
  • Poziom 8  
    witam mam problem nie działa mi podłogówka a więc zrobiłem nawet zasilanie prosto z pieca bez żadnego termostatu i tez nic nie wiem co jest?? powietrza niema tak jakby nie miało siły pchnąć tego ?? jestem tu nowy nie wiem dokładnie jakie są zasady więc przepraszam jak robię coś nie tak bo niedawno miałem kosza

Proszę poprawić błędy pisowni - WSZYSTKIE
    mod - mirrzo
  • Poziom 42  
    Witam. A podłogówka działa "samoczynnie"(grawitacyjnie),czy przy pomocy pompy?
  • Poziom 8  
    przy pomocy pompy lecz są 4 piony zasilenie wziąłem prosto z pieca a powrót wpiąłem w jeden z tych pionów jedna pompa jest na wszystko

mod - mirrzo
  • Poziom 42  
    Tak "zdalnie"trudno coś doradzić nie znając całego układu,ale (jeśli podłogówka była dopięta później)może trzeba będzie dołożyć podłogówce dodatkową pompkę.
  • Poziom 8  
    powiem dokładnie a więc piec jest w piwnicy ten pion co wpiąłem powrót jest na parter piętro i poddasze łącznie 3 grzejniki powrót podłączony jest na parterze gdzie kiedyś był zwykły grzejnik cały pion grzeje bez zarzutu na pion idzie rura kitek 20 od niej na grzejniki odejścia z rury 16 czy może być tak ze podłogówka choć z zasilenia ale jest wpięta w powrót o większej średnicy i jest tam na tyle duże ciśnienie ze blokuje podłogowe która niema siły tego pchnąć???

mod - mirrzo
  • Poziom 42  
    Może spróbuj zakręcić grzejniki na tym pionie a wtedy "ruszy " podłogówkę.
    W ogóle, podłogówki mają trudniej, bo to dużo rurki, położonej poziomo i wystarczy trochę powietrza i nie będzie grzała.
  • Poziom 8  
    spróbuje tak zrobić a czy jeśli bym zrobił na odwrót że tam na parterze co był grzejnik zamiast powrotu to podłącze zasilenie a powrót przy samym piecu??czy to coś zmieni??i tak jak pisałem wcześniej może tak być że teraz powrót mam podpięty pod pion na którym jest większa średnica i przez to podłogówka o mniejszej średnicy niema siły tego pchnąć?? czy to już niema znaczenia?

mod - mirrzo

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

a więc po zakręceniu grzejników trochę ruszyło lecz to nie to co powinno być przy wejściu w podłogę rurka jest dość ciepła a powrót lodowaty gdzie na innych pionach zasilenie jest gorące więc nie wiem co dalej czy tam jest powietrze czy jednym słowem niema siły pchnąć tego. jest 25 metrów rurki z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 42  
    Czy ta podłogówka była niedawno zrobiona ?Bo być może" siedzi"powietrze i nie pomoże nic jak się go nie wygoni.
  • Poziom 8  
    tak niedawno jakiś miesiąc temu i nigdy nie grzała:( jeśli siedzi powietrze to czemu odpowietrznik go nie wyrzuci który jest na powrocie?? czy po prostu pompa nie daje rady i jest za słabe ciśnienie aby je wyrzucić??

Proszę poprawić pisownię i używać polskich znaków, przecinków i pisać WIELKĄ literę na początku zdania. Na razie jest to "masłomaślane". OSTRZEŻENIE
    mod - mirrzo
  • Poziom 42  
    Odpowietrznik może wyrzucić trochę powietrza ,ale nie z 25 m rury położonej poziomo. Trzeba spróbować innych metod .np jedna strona podłączona do węza ,który jest podniesiony na wys kilku metrów, z z drugiej strony podłączyć do kranu z wodą.Kran odkręcić delikatnie(mało). Obserwować wąż z drugiej strony.Pozwolić na swobodny wypływ wody ,do czasu aż przestaną pojawiać się pęcherzyki powietrza.Tak uzupełnioną wodą podłogówkę można "podpiąć" do instalacji. Może się udało!?
  • Poziom 8  
    A czy, na wygaszonym piecu, bez pompki,poprzez dopuszczanie wody do pieca,i rozłączeniu zasilania przy piecu tak, aby woda szła tylko przez podłogowe ,czy to będzie dobrze?.I czy siłą rzeczy jak podłącze po tym zasilanie , to siłą rzeczy dostanie się tam jakieś powietrze nie zapowietrzy mi się na nowo???.
    Przepraszam moda za błędy muszę zwracać na to uwagę.
  • Poziom 42  
    Nie wydaje mi się,żeby się udało to osiągnąć samoistnie,bo wiem, że do uzupełniania "podłogówki " używa się specjalnych pomp.Zawsze można spróbować, ale mimo "dobrego"odpowietrzenia, wydaje mi się, że bez dodatkowej pompki się nie obejdzie.Próbuj. Powodzenia.!!
  • Poziom 8  
    Założenie dodatkowej pompki raczej odpada,raz że to dużo przeróbek , a dwa to i następne koszty jeśli się nic nie zmieni założę na nowo grzejnik .Myślałem że to zda egzamin , aż mi się nie chce wierzyć ze zasilanie prosto z pieca i niema siły pchnąć??? nawet po zakręceniu grzejników ??. a może coś zrobiłem nie tak ??.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeśli tam masz więcej niż jeden obieg i więcej niż 50m rury to bez drugiej pompki ciężko będzie.
  • Poziom 8  
    Powtarzam ,z pieca odchodzą 4 piony, łącznie z poddaszem grzeje 15 grzejników i daje rade,zrobiłem dodatkowe przyłącze przy piecu na podłogowe, pozakręcałem grzejniki,zostawiłem tylko 3 bo wiadomo, nie mogę pozamykać wszystkich.Podłogowego jest 25 metrów rury rura do wejścia w podłogę zrobiła się ciepła ale nie gorąca a powrót był lodowaty . Odcinek od pieca do wejścia w podłogę to jakieś 4 metry czy naprawdę to nie powinno pchnąć??
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    macinekkk napisał:
    ...czy naprawdę to nie powinno pchnąć??

Jak będzie powietrze (a jest), to nie pójdzie.
  • Poziom 19  
    Możemy podjechać i zerknąć :) do Włocławka mam ok. 35km w jedna stronę, zapłacisz za paliwo, ewentualnie jak będziesz chciał żebyśmy coś zrobili to się dogadamy co do ceny :)
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o to ?? pisałem wyżej jak jest , i czy konieczna jest pompka?? (uważam ze nie) czy tak jak wyżej kolega napisał ze to wina powietrza i muszę się go w jakiś sposób pozbyć???
  • Poziom 22  
    Masz 1 pompkę na 15 grzejników i podłogówkę!!!? Opory na grzejnikach są zbyt małe niż opory na podłodze i nawet jak powietrza niema w rurkach to ie przepchnie. A jaka jeszcze w tym jest pompka pewnie 180/40?
  • Poziom 42  
    Cytat:
    Założenie dodatkowej pompki raczej odpada,raz że to dużo przeróbek , a dwa to i następne koszty

Założenie nowej(mniejszej) pompki,to koszt nieduży-biorąc pod uwagę że podłogówka, też kosztuje.A przeróbka też, nie jest zbyt pracochłonna.
  • Poziom 8  
    A więc tak . Może jesteście fachowcami lecz co niektórym dużo do tego brakuje jestem amatorem lecz wiedziałem ze to raczej wina czegoś innego nie pompki i tak tez było ,w podłogowym było powietrze pozbyłem się go nie będę się rozpisywał w jaki sposób ale ,teraz podłogowe grzeje jak ta lala i jakoś jedna pompa daje sobie rade ze wszystkim ,więc kolego( A-Mail )jeśli nie jesteś czegoś pewien , to nie pisz .Problemem było powietrze i to cały problem .Temat zamknięty